6 august 2015

Tallinn kuldab teatud kinnisvaraarendajaid

Tallinna Linnavalitsuse hoone  Foto: Andras Kralla

Tallinna linna poolt koolide ja lasteaedade remondi-haldamise ning munitsipaalkorterite rentimise eest makstud iga kolmas euro läks mullu ettevõtjatele kasumiks.

Kokku maksis Tallinna linn eelmisel aastal kuuele ettevõttele üle 23 miljoni euro, samade ettevõtete kasum kokku oli aga 7,7 miljonit eurot.

Kuigi lepingupartneritest ettevõtteid on kuus, siis nende taga on üsna sama ettevõtjate ring.

Kinnisvara- ja turvaettevõtja Urmas Sõõrumaa firmas Vivatex Holding ning ehitus- ja kinnisvaraettevõtjate Jaanus Otsa ja Olaf Hermani firma BCA Center renoveerisid 2006.a Tallinna linnavalitsusega sõlmitud lepingute järgi kumbki viis kooli ning seejärel haldavad neid järgmised kolmkümmend aastat. Tallinna linn maksab ettevõtetele vastavalt konkursil pakutud hinnale renti.

Vivatex Holding sai mullu linnalt 4,6 miljonit eurot. Ettevõtte puhaskasumiks tuli üle kahe miljoni euro. Kokku on ettevõttele puhaskasumit kogunenud üle 12 miljoni euro.

BCA Center suuromanikud on läbi firmade Otsa ja Herman, lisaks kuuluvad väiksemad osad firmade kaudu Eve Hermanile ja Luksemburgi ettevõttele Callisto S.A.

Omanikele maksti üle-eelmisel aastal dividendideks 600 000 eurot ning veel aasta varem 290 000 eurot. BCA Center mullune puhaskasum oli veidi üle miljoni euro. Tallinna linnalt saadi rendimakseid 3,77 miljonit eurot. Jaotamata kasumit on praeguseks kokku 6,4 miljonit eurot.

Loe pikemalt Äripäeva uudisteportaalist.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785