3 august 2015

Riverside Tartu Nooruse tänava õppehoone tähtajaga hädas

Tartu Tamme Gümnaasium ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi eskiis  Foto: Amhold AS

Ehitusfirma Riverside teatas Riigi Kinnisvara ASile, et ei ole võimeline Tartu linnas Nooruse tänav 9 asuvat õppehoonet kokkulepitud tähtajaks valmis ehitama ning palub ajapikendust.

Lepingu kohaselt pidanuks ehituse reaalne lõplik kasutusvalmidus olema saavutatud 31. juuliks, et Tartu Tamme Gümnaasium ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasium saaksid neis ruumides õppetööga alustada 1. septembril. Ehitaja kohustuste täitmatajätmise tõttu lükkub koolihoone kasutuselevõtt vähemal ühe kuu võrra edasi.

RKAS ja ehitusfirma Riverside OÜ allkirjastasid 2014. aasta juunikuus 5,8 miljoni euro suuruse lepingu Tartu linnas Nooruse tänav 9 asuva õppehoone rekonstrueerimiseks. 2015. aasta sügiseks valmima pidanud õppehoonet pidid hakkama kasutama Tartu Tamme Gümnaasium ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasium.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS), Tartu Linnavalitsus ja Haridus- ja Teadusministeerium on teadvustanud olukorra tõsidust ning alustanud otsima lahendust mõlema kooli töö korraldamiseks õppeaasta alguses.

Ühise õppehoone suuruseks on kavandatud 8056 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud AS Amhold.

Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 540 ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumisse on planeeritud 500 õppekohta.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785