11. juuni 2015

Tants superministeeriumi ümber

Superministeeriumi hoone eskiis
Autor: RKAS

Riigis, kus pidevalt kritiseeritakse raha raiskamist, räägitakse nüüd justkui vastu oma sõnadele. Palju kõneainet toonud superministeeriumi hoone ehitus on takerdunud uue arhitektuurilise konkursi taha.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet on esitanud seisukoha, et  Suur-Ameerika tn.1/ Väike-Ameerika tn.2 kinnistule rajatava büroohoone ehitamiseks tuleks korraldada uus arhitektuurikonkurss. Hoonestaja, OÜ 2Torni eestvedamisel on loodud töörühm, kes  tegeleb konkursi korraldamisega.

Arhitektuurikonkursi raames otsitakse parimat lahendust büroohoonele aadressil  Suur-Ameerika tn.1/ Väike-Ameerika tn.2

Hoone arendaja OÜ 2Torni teatel on nii büroohoone tulevasel üürnikul kui hoonestajal soov saavutada linnaruumi ja kasutuse seisukohalt parim võimalik tulemus. Lähiajal avalikustatakse ka konkursi tingimused.

Hoone ehitust kureeriv Riigi Kinnisvara AS ootab arendajalt riigi esindushoonele väärilist ja linnaruumi sobivat arhitektuurset lahendust ning seda kvaliteedis ja kokkulepitud tingimustes järeleandmisi tegemata. Riigi Kinnisvara AS vaatamata takistustele järeleandmisi hoone valmimistähtajas teha ei kavatse ning ajakava kohaselt peab hoone valmima 2017. aasta suvel.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688