Merko hakkab ehitama 84 miljoni eest Ülemiste keskusele naabrit

Ülemiste naabriks kerkib uus kaubanduskeskus ja kobarkino
Ülemiste naabriks kerkib uus kaubanduskeskus ja kobarkino

Mai lõpus sõlmisid AS Merko Ehitus Eesti ja AS Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv AS Tallinna Moekombinaat projekteerimis- ja ehituslepingu kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 rajamiseks Tallinnas Peterburi tee algusesse.

Uus keskus kerkib Ülemiste keskuse vahetusse lähedusse aadressile Peterburi tee 2. 

Ehitatava hoone brutomaht on kokku ca 130 000 ruutmeetrit, sellest enam kui 52 000 ruutmeetrit erinevaid üüripindu (kaubandus, toitlustus, kobarkino ja meelelahutus). Keskuses hakkab paiknema üle 200 kaubanduspinna.

Tööde algus on juuni 2015 ning keskus on plaanis külastajatele avada 2017. aasta sügisel. Keskuse orienteeruv ehitusmaksumus on 84 miljonit eurot.

“Täname Pro Kapitali, et nad on usaldanud nii suuremahulise ja keeruka ehituslepingu täitmise Merkole. Pro Kapital omab suuri kogemusi kaubanduskeskuste arendamisel ja oleme kindlad, et see aitab uuest T1 keskusest teha erakordse ja klientide poolt armastatud kaubandus- ja meelelahutuskeskuse”, kommenteeris AS Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben.

“Meil on äärmiselt hea meel teatada T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitustööde algusest. Kasutame Tallinna Kristiine Keskuse ning Riia Domina Shoppingu arendamisega omandatud kogemusi, et luua sellest projektist midagi tõeliselt uut, atraktiivset ja emotsionaalset kõikidele Tallinna elanikele. Merko Ehitusega seob meid varasem pikaajaline koostöökogemus ning loodame üheskoos saavutada häid tulemusi”, märkis AS Pro Kapital Grupp juhatuse esimees Paolo Michelozzi.

AS Pro Kapital Grupp on Eesti kinnisvaraarendaja, kes tegeleb kaasaegsete suuremahuliste äri- ja elamukinnisvara projektide arendamisega Eesti, Läti ja Leedu pealinnades. Alates asutamisest 1994. aastal on ettevõte viinud lõpule 20 arendusprojekti müüdava kogupinnaga ca 180 000 ruutmeetrit.

AS Merko Ehitus Eesti on Eesti ehitusettevõte, mis teostab üld-, insener-, elektri, teede- ning elamuehituse töid.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed