13 aprill 2015

Hea ehitusinseneri 3 omadust

Ehitusuudised.ee uuris värskelt Aasta ehitusinseneri tiitliga pärjatud OÜ Pakrum insener-projekteerija Jaanus Somelarilt, mis on hea insener-projekteerija 3 tähtsat omadust.

1. Ära lähtu normidest, vaid tellija soovist

Olen projekteerinud 15 aastat ja kogemus on õpetanud, et ära lähtu normidest, vaid oluline on see, et tellija peab saama hoone vastavalt vajaduse. Oli kogemus, kus tegime üht tootmishoonet ja müratase projekteerisime kõigi kehtivate normide järgi, ent tellija soovis oluliselt madalamat mürataset. See õpetas, et tellija soovid ei pruugi alati vastata standarditele ning lähteülesanne ja hoone protsessid tuleb teha võimalikult maksimaalselt selgeks.

2. Kõik andmed ehitajale valmis

Praktika on see, et projekteerija ei projekteeri vaid tellijale, vaid ka ehitajale. Ehitajal peavad olema kvaliteetseks ehituseks kõik vajalikud andmed valmis. Projekteerijana võin ise küll teada, aga ei saa eeldada, et ehitaja samamoodi aru saab ja tausta teab. Kõik vajalik info peab ehitajal olemas olema.

3. Projekt peab olema lihtne

Projekt tuleb teha võimalikult lihtne. See ei tähenda seda, et projekt peab olema lakooniline, vaid olema maksimaalselt lihtsustatud, et sellest kõik osapooled aru saavad. Kui projekt on tehtud nii, et sellest on lihtne aru saada, siis ei pea ehitaja sult kõike üle küsima. Ei ole üle- ja topelttegemist ei projekteerijal ega ehitajal.

OÜ Pakrum insener-projekteerija Jaanus Somelar valiti Eesti Ehitusinseneride Liidu poolt Aasta ehitusinseneriks 2014, mille tõi TÜ Siirdemeditsiini keskuse (SIME) kliimasüsteemide projekteerimine. 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785