3. märts 2015

Gaselli TOP: esikümnes 7 ehitusettevõtet

Autor: Raul Mee

Gaselli TOPide koostamise 15-aastases ajaloos on tänavu esindatud ettevõtete arv viiendal kohal. Nii eelmisel aastal (2010-2012 majandustulemuste põhjal) kui ka tänavu on kõige arvukamalt kaubandusvaldkonnas ja ehituses tegutsevaid gaselle ning kolmandalt kohalt leiame taas transpordisektori. Eelmise aastaga võrreldes on aga rohkemaarvuliselt esindatud infotehnoloogia ettevõtted.

Koht TOP-is
Firma nimi
Valdkond
Ärikasum 2013 (EUR)
Ärikasumi kasv (korda)
1RIIVAS TÜEhitus28393463,53
2Balti Tehnika Service OÜEhitusmasinad20656169,29
3Jolos OÜTurundus44375103,68
4Torusellid OÜEhitus26067228,68
5INSALES OÜJaekaubandus4783134,44
6Alforme OÜEhitus128245231,59
7MeraTel OÜTelekommunikatsioon196849665,64
8Zerateb OÜEhitus38503319,97
9TELNER Special OÜKinnisvara(94%)12071951,17
10Venso Ehitus OÜEhitus21162423,12
11Nord Varaliising OÜRenditeenus8346518,58
12KMG Inseneriehituse AS3Ehitus79953444,38
13Wonderful OÜJaekaubandus8194526,45
14Pipenet OÜEhitus23105190,64
15Palu Tootmine OÜMetallitööstus11484113,95
16Estmetex OÜJäätmekäitlus(99%)5128112,49
17Mootorvedu OÜKaubandus5934541,38
18Harupex OÜEhitus16139117,55
19Fast Train OÜTransport19000515,42
20Greencarrier Liner Agency Estonia OÜAgenteerimine87667210,12

Tänavuses, 2011-2013. majandustulemustel põhinevasse Gaselli TOPi jõudis 1105 kiiresti kasvavat ettevõtet. Seda on vaid kümne võrra vähem kui möödunud aastal.

Andmed kogus ja info töötles Infopank Agent.Edetabeleid on töödeldaval kujul ja kontaktandmetega võimalik osta Äripäeva Infopangast Agent http://agent.aripaev.ee

Metoodika

LÄHTEANDMED: müügitulu ja ärikasum aastatel 2011, 2012 ja 2013.

EELTINGIMUSED: TOPis osalemiseks pidid firmad 2011-2013 kasvatama käivet ja kasumit vähemalt 50% võrra. Gasellfirma käive pidi 2011. aastal ulatuma vähemalt 100 000 euroni ja jääma 2013. aastal alla 13 mln euro.

Ettevõte pidi olema tegutsenud vähemalt kolm järjestikust majandusaastat (alates 2011, 12kuulised aastad) ja tegutseb ka praegu; müügitulu oli 2013. aastaks võrreldes 2011. aastaga kasvanud vähemalt 50%, ärikasum samal ajavahemikul vähemalt 50%; 2012. aasta müügitulu oli suurem kui 2011. aastal ja 2013. aasta müügitulu oli suurem kui 2012. aastal; 2013. aasta ärikasum oli suurem kui 2011. aastal, samas võis 2012. aasta ärikasum olla väiksem kui 2011. aastal, kuid ühelgi aastal ei tohtinud olla kahjumit.

KOONDJÄRJESTUS tekkis ettevõ-tete kohapunktide liitmisel müügitulu kasvu (2011 vs. 2013) ja kasumi kasvu tabeli (2011 vs. 2013) kohtade järgi.

EDETABELIS OSALES 1105 tingimustele vastanud ettevõtet.

PÕHJUSED, MIKS ETTEVÕTE VÕIB EDETABELIST PUUDUDA: ettevõtte andmed ei vastanud eespool toodud tingimustele; ettevõttel olid edetabeli koostamise ajal (detsember 2014) suured maksuvõlad; ettevõtte majandusaastate aruandeid ei olnud andmete kogumise ajaks (november - detsembri algus 2014) äriregistrisse sisestatud. Konsolideeritud emaettevõte tütarfirmad osaleda ei saanud.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688