Tööjõud kallines 2013. aastaga võrreldes 1,3% ja masinad 2,2%. Materjalide hinnad jäid samale tasemele.
Ehitushinnaindeks tõusis mullu võrreldes aasta varasemaga keskmisega 0,5%, teatas statistikaamet.
Eelmise aasta IV kvartalis oli ehitushinnaindeksi muutus III kvartaliga võrreldes -0,2% ja 2013. aasta IV kvartaliga võrreldes -0,7%. 2014. aasta III kvartaliga võrreldes mõjutas indeksit kõige enam materjalide odavnemine, mis andis kvartalimuutusest üle kolmveerandi. 2013. aasta IV kvartaliga võrreldes andis materjalide odavnemine indeksi langusest üle poole.
Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeks tõusis 2014. aastal võrreldes 2013. aasta keskmisega 0,6%, sealhulgas kallines tööjõud 1,7%, masinad 3,4%, materjalide hinnad jäid samale tasemele.
Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2014. aasta IV kvartalis III kvartaliga võrreldes 0,1% ja 2013. aasta IV kvartaliga võrreldes -0,4%.
Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned. Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?