Soome Keskkonnaministeerium on välja töötanud eelnõu, mille kohaselt on kohustatud suurte konstruktsioonehitiste omanikud tagama paremini, et hooned on läbinud kõrge kvalifikatsiooniga eksperdi hinnangu tagamaks ohutuse hoone kasutamisel.
Seaduse alasse kuuluvad peamiselt suuremahuliste konstruktsioonidega ehitised, sh tehased spordirajatised (hallid, staadionid), kauplused, vabaaja- ja puhke keskused. Eelnõu kohaselt võib ohutuse eksperthinnangut koostada vaid see isik, kellel on kvalifikatsioon struktuurehitiste ehituse valdkonnas.
Kohustus kohaldatakse ehitistele ja rajatistele, mille brutopind on vähemalt 1000m2 ja katusekonstruktsioonid asuvad vähemalt 18 meetri kõrgusel ning ventilaatorid vähemalt 15 meetri kõrgusel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Peamine eesmärk tagada ohutus ja õigeaegne hooldus
Viimastel aastakümnetel on ette tulnud mitmeid õnnetusi, kus katusekonstruktsioonid on kokku varisenud põhjustel:
- Vead konstruktsioonides- Ebapiisav hooldus
Plaanitava seaduse eesmärk ongi tagada ohutus nendel rajatistel, millel on aktiivne kasutus ja kus viibivad pidevalt inimesed.
Ohutuse eest vastutab alati hoone omanik. Valitsus plaanibki muuta maakasutus- ja ehitusseadusi, mille kohaselt on tuleb omanikel koostada ka hooldusjuhendid, et tagada kandekonstruktsioonide ohutus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seadust plaanitakse vastu võtta võimalikult kiiresti juba sel sügisel.
Autor: Ehitusuudised.ee toimetus
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.