13. mai 2014

Vaata, milliseks kujuneb Tallinna Sadama ümbruse linnaruum

Tallinna Sadam esitleb avalikul väljapanekul Tallinna Arhitektuuri- ja disainigaleriis sadamaala linnaruumiliste eskiiside arhitektuurivõistluse töid.

Põhjaosa kvartali võidutööks valiti AB Salto visioon ja Uus-Sadama kvartali võitjaks Stuudio Tallinn.

Tallinna Sadama kinnisvaraarenduse ärisuunajuht Ahto Ader ütles, et näitusele tulles on oluline lahenduspiltidesse mitte kinni jääda.

„Antud konkursi peamine eesmärk oli välja selgitada parimad krundipiirid ja hoonete massiivid, sobiv avalik ruum hoonete vahel ning ka liiklusskeemid. Pakutud lahendused saavad aluseks detailplaneeringute koostamiseks. Hoonete täpsemad arhitektuursed lahendused selguvad jätkuvate projektide ja konkursside käigus," märkis Ader.

 Lisaks on näitusel üleval Alver Arhitektid OÜ, Arhitekt Martin Aunin, OÜ Kuu, Peeter Pere Arhitektid OÜ, Serum Arhitektid OÜ, PIN Arhitektid OÜ tööd Vanasadama Põhjaosa arendamiseks ning Kadarik Tüür Arhitektid OÜ, KOKO arhitektid OÜ, Alver Arhitektid OÜ/Arhitekt Must OÜ ühispakkumine, Arhitektuuribüroo RAF OÜ, OÜ b210, Arhitekt Ahti Kooskora, Allianss Arhitektid OÜ tööd Uus-Sadama kvartali arendamiseks. 

Näitus on Pärnu mnt 6 (Lastemaailm) asuvas Arhitektuuri-ja disainigaleriis üleval 17. maini.

Põhjaosa võidutöö - Salto arhitektid
Autor: Tallinna Sadam
Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688