Pro Kapitali Tondi arendust hakkab ehitama Nordecon

Nordecon AS ja Pro Kapital Gruppi kuuluv ettevõte OÜ Marsi Elu sõlmisid sel nädalal lepingu Tallinna Kristiine linnaossa rajatava Tondi Elukvartali I etapi ehitustööde teostamiseks. Ehitustööde lepinguline maksumus on ligi 3,5 miljonit eurot.

„Tondi Elukvartalist saab esimene Tallinna kesklinna lähedusse kerkiv terviklik linnaosa, mis ehitatud 21. sajandil ning seda tänapäevaste väärtuste kohaselt. Kunagistele mõisamaadele ja hilisemate Tondi kasarmute territooriumile tuleb plaanide kohaselt rohelisest mõtteviisist kantud energiasäästlik ja moodne elukeskkond, mille kasuks on esimesed korteriostjad ka juba otsustanud“ lausus ASi Pro Kapital Grupp juhatuse esimees Paolo Michelozzi.

Nordecon ASi juhatuse liikme Avo Amburi sõnul valmistab lepingu sõlmimine mõningast rahulolu. „Lisaks uue töö saamisele õnnestub ehitusettevõttena omalt poolt panustada ajaloolise piirkonna väärtustamisesse. See kant Tondil väärib uut algust ning startiv arendus toob loob piirkonda täiendavaid arenguvõimalusi,“ ütles Ambur.

Tondi Elukvartali esimeses ehitusetapis valmib 31 korteri ja maa-aluse parklaga viiekordne eluhoone ning kvartali keskväljak. Lisaks rajatakse vajalikud teed ja väliskommunikatsioonid. Ehitustööd algavad veebruaris 2014 ning nende kestuseks on planeeritud 11 kuud.

Lisaks on Nordecon AS-i ja OÜ Marsi Elu vahel kokku lepitud ka optsioon teise ja kolmanda ehitusetapi teostamiseks, mille rakendamisel rajatakse täiendavalt 62 korterit.

Pärnu maantee ja Tondi tänava vahel asuvale 12 hektari suurusele maatükile on kavas ehitada 10 ühtse lahendusega kortermaja. Ehitised on grupeeritud kolme rühma ning nende vahele on jäetud rohealad ja laste mänguväljakud. Paigutus on läbimõeldud, et jätta maksimaalselt vabaks majadevahelised vaatekoridorid ning vältida fassaadide vastakuti sattumist.

Projekti autorid: Allianss Arhitektid OÜ: Inga Raukas, Tarmo Teedumäe, Tõnis Savi, Priit Hamer
Projekteeris: Allianss Arhitektid OÜ: Matthias Klitzchs, Mart Kadarik
Projekteerimise projektijuht: Allianss Arhitektid OÜ: Indrek Tiigi
Konstruktor Civen OÜ: Paavo Pikand

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee toimetus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed