Balti ehitusfirmade osakaal Euroopa ehitusturul marginaalne

Balti riikide osatähtsus EL-i ehitusturul on marginaalne. Balti riigid annavad EL-i ehitusturust igaüks 0,1–0,2%, on kirjas Statistikaameti blogis.

Soome osatähtust on hinnatud 1,8%. Suurimateks ehitajateks on Euroopas aga Prantsusmaa (18% EL-i ehitusmahust), Itaalia ja Suurbritannia (mõlemad 14%), ning Saksamaa (12%).

Turul suur hulk väiksemaid tegijad

Nii nagu Eesti ehitusturgu, iseloomustab ka EL-i ehitusturgu Statistikaameti hinnangul tervikuna mikro- ja väikeettevõtete (alla 50 hõivatu) suur hulk ja tegutsemine koduturul.

2011. aastal tegutses EL-i riikides 2,7 miljonit ehitusettevõtet 11,2 miljoni hõivatuga. Keskmisest suuremad ehitusettevõtted tegutsevad Luksemburgis (14 hõivatut ettevõtte kohta), Lätis, Austrias, Bulgaarias ja Rumeenias (8–10 hõivatut), väikseimad aga Iirimaal ja Slovakkias – 2011. aastal keskmiselt kaks hõivatut ettevõtte kohta.

Kindlustunne allpool keskmist

Blogi toob välja, et Eurooopa ettevõtjate ja tarbijate kindlustunnet üldistav majandususaldusindeks liigub endiselt allpool ajaloolist keskmist, olles siiski pisut tõusnud  võrreldes madalaima punktiga – 2012. aastal 87,0 – tõusnud 2013. aasta augustiks 98,2-ni. Ajaloolise keskmisena on välja kujunenud punktisumma 100.

Allikas: Statistikaamet

"Eesti ehitusettevõtjate kindlustunde vähenemise taga 2013. aastal on peale tagasihoidlike esimese poolaasta tulemuste ka varasemast pessimistlikumad kasvuväljavaated," märgib amet.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed