Autor: Marta Jaakson • 5. detsember 2013

MKM: täna on ehituses tööd sama palju kui aasta tagasi

Riik üritab seadusloome kaudu ehitustegevuses osaleda, ütles majandusministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Margus Sarmet.

„Täna on tööd sama palju kui aasta tagasi, tulevik on ebakindel, uut euroraha on oodata 2015. aastal, nentis,“ Sarmet tänasel Ehituskonverentsil.

Ta märkis, et pea pooltel ehituses hõivatud sinikraedel puudub igasugune ettevalmistus ning pea pooled kutsekoolis õppinutest tööturule ei jõua.

“Kui teil on head sinikraed, siis hoidke neid, nad on väärtus omaette,“ lausus Sarmet.

Sarmet sõnas, et riik üritab osaleda ehitustegevuses läbi seadusloome ning tõi võrdluse Paabeli torniga, mis keeltsegaduse tõttu ehitamata jäi. Ta märkis, et õigusloome abil luuakse ehitussektoris selgust ja loogilisust, et ükski ehitis ehitamata ei jääks.

Konverentsil osalejad küsisid saalist ka naaberriigi Läti Maxima-tragöödia näitel, et kas riik peaks muutma hankeseadust, mis täna sunnib ehitama 20% alla omahinna. Sarmeti sõnul võib ehituse hinnal ja ehituse ohutusel olla kaudne seos, ent see ei pruugi nii olla.

Üks samm olukorra parendamiseks on tema sõnul ehitushangete eeskiri, mis käsib hankijale tingimused täpselt välja kirjutada, et optimeerimisi vähendada ning et ei mindaks kvaliteedi kallale. „See on loomulikult keeruline probleem,“ nentis ta.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688