Suusaäss Bj¸rn D¿hlie õpetas Eesti puitmajatootjaid

Kaheksakordne suusatamise olümpiavõitja Bj¸rn D¿hlie jagas Norras Eesti puitmajatootjale näpunäiteid tippu pürgimiseks.

Murdmaasuusatamise elav legend, 46 maailmakarika etappi võitnud ja 81 korral maailmameistrivõistluste poodiumile tõusnud D¿hlie on nüüdseks kodumaal üles ehitanud mastaapse kinnisvaraimpeeriumi ja saavutanud edu rõivatööstuses. Neljapäeval jagas ta oma kogemusi Eesti puitmajatootja Nordic Houses OÜ esindajaile ning Norra tütarettevõtte Buen Gruppen AS partneritele.

Seejuures jagas D¿hlie rikkalikult kogemusi Norra võimalusterohkelt kinnisvaraturult. "Kui spordis on oluline tippvormi ajastamine olulisele võistlusele, et seal endast kõik anda, siis äris käib karm võitlus lausa iga päev," õpetas suusakuningast ettevõtjaks hakanu Eesti puitmajaliidu pressiteate vahendusel.

Kuivõrd Norras tekib inimestel üha enam raha ja vaba aega, leidub lisaks esinduslike ärihoonete ehitamisele Bj¸rn D¿hlie ettevõtmistes oluline koht ka suusakeskustes ja muudes looduskaunites kohtades vabaajamajade rajamisele. See tööstusharu on tuttav paljudele Eesti puitmajatootjaile.

Eestiga seonduvalt jutustas D¿hlie, et on siin käinud suusatamas ja jahil ning lisaks teab, et eestlased on puitmajasektoris tegijad. "Kui kvaliteedis ja hinnas kokkuleppele saame, võiks kohe rääkida esimesest sajast majast," vastas ta küsimusele võimaliku koostöö kohta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed