Enne seda pikalt meditsiinivaldkonnas tegutsenud mees leiab, et puhta lehena ehitussektorisse sisenemine on talle ettevõtte positsiooni tugevdamisel eelis.
“Puhta lehena tulekul on mitu plussi, näiteks eelarvamuste ja vanade sidemete puudumine. Tee-ehitus on ju olnud omamoodi kinnine klubi, aga uue inimesena on lihtne minna pakkuma julgeid ja värskeid ideid. Teiseks, ma näen ettevõtet ja tööstusharu hoopis teistmoodi kui inimesed, kes on selles pikalt tegutsenud. Kogemused võivad teatud määral kammitseda,” räägib ta.
Erki Mölder usub, et torm on ehitussektoris möödas ja nüüd tuleb õige suund valida. “Möödunud paari aasta jooksul toimusid TREV-2 Grupi omanike struktuuris suured muutused. Selge see, et kes on omanik, tellib ka muusika. Usun, et endised suuromanikud on ettevõtte edasiviimiseks väga vajalikud olnud, aga vaja oli uut verd. Tööd on igatahes palju ja aasta lihtsate killast ei tule,” märgib ta.
Kuhu TREV-2 teel on? Millised eesmärgid olete selleks TREV-2s sai mulle üsna ruttu selgeks, et ettevõte on näinud häid aegu. Enne kriisi laieneti ja otsiti uusi ärisuundi, aga teatud kodutöö ja integratsioon jäid tegemata. Headel aegadel on lihtne suure hulga tütarettevõtetega hakkama saada, aga kriisiolukorras on suur ettevõte üsna
aastaks püstitanud?
juhitamatu. Eks me nüüd söögi selle supi tagajärgi.
Mida peate oluliseks tee-ehituse sektori arendamisel?Teeehituse sektor vajab korrastamist, see on selge. Turuosaliste koostööd nõuab nii materjalide, projekteerimis- kui ka hooldusnõuete standardiseerimine. Teede ehitamise ja projekteerimise puhul tuleks senisest suuremat rõhku panna ettevalmistusele. Praegu tehakse hankeid pahatihti kiirustades, vähe tähelepanu pööratakse kasutus- ja hoolduskuludele.
Loe Erki Mölderi persoonilugu ning täispikka intervjuud 12. veebruari Äripäeva lisast Ehitus.
Autor: Ehitusuudised.ee toimetus