Mainekas The World Federation of Great Towers (Maailma Suurepäraste Tornide Föderatsioon) võttis Tallinna Teletorni ametlikult 1. jaanuarist oma liikmeks.
„Mul on kõikide liikmete nimel rõõm tervitada The World Federation of Great Towersi 40. liiget – Tallinna Teletorni,“ sõnas WFGT tegevjuht Daniel Thomas. „Tallinna Teletorni, Eesti kõrgeima hoone lisandumine meie hulka näitab, et torni meeskond on teinud head tööd. Kõik meie liikmed peavad vastama WFGT seatud tehnilistele tingimustele ning lisaks sellele pakkuma maailmatasemel külastuskogemust, mida on saanud nautida kõik meie 40 miljonit külastajat.“
Föderatsiooni liikmeks saavad tornid peavad olema rahvale avatud, mistõttu üksnes kõrgusest ei piisa. Kõrgeim torn föderatsioonis on Burj Kalifa 828 meetriga, Tallinna Teletorn on 40 liikme seas 314 meetriga kõrguselt 19. ning ühtlasi Põhja-Euroopa kõrgeim avatud hoone.
„See, et Teletorni tunnustatakse maailmas võrdselt teiste kuulsate tornidega, on meile suur au,“ lausus Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Föderatsiooni liikmed teevad omavahel tihedat koostööd, seda nii turunduse kui ka kommunikatsiooni osas, mis on meile väga kasulik, kuna suurtelt tegijatelt on palju õppida. Meie jaoks on oluline just kogemus, kuidas muuta ka Tallinna Teletorn järjepidevalt huvitavaks, sest avamisaasta järel tuleb mõelda uusi atraktsioone, et püsida areneva ja põnevana.“
Tallinna Teletorn taasavati eelmise aasta 4. aprillil. Rekonstrueerimistööd projekteeris arhitektuuribüroo KOKO Arhitektid ning ehitustööd teostas YIT. Teletorni renoveerimise kogumaksumuseks kujunes 6,6 miljonit eurot.
Tallinna Teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit.
Seotud lood
Teletorni rekonstrueerimise arhitekt ning ehitaja tõid ehitusklubis esile, et keeruliste olukordade lahendanusel on tarvis projekti kõikide osapoolte koostööd, mitte ainult kohvitassi taga kritiseerida.
31. sünnipäeva puhul tutvustati ajakirjanikele Tallinna teletorni ehitustööde kulgu. SA Tallinna Teletorn ja YIT Ehitus loodavad uuestisündinud modernse teletorni avada järgmise aasta märtsis.
Tallinna Teletorni uuele rekonstrueerimishankele laekus neli pakkumist, millest parimaks osutus läbirääkimiste käigus ASi YIT Ehitus, ASi YIT Emico ja OÜ YIT Betoonitööd ühispakkumine maksumusega 75,1 miljonit krooni.
Tallinna Teletorni ehitushankel tekkinud vaidlustusel näeb EAS kahte lahendusvõimalust – kas ministeerium kinnitab hanke õigsuse või tuleb riigieelarvest leida 930 000 eurot.
Kortermajas valmistatakse soe tarbevesi üldjuhul hoone tehnosõlmes, kust see jaotatakse püstikutorustiku kaudu iga korterini. Tarbevee ringluse tagamiseks asub šahtis ka ringlustorustik ning soojussõlmes on sooja tarbevee ringluspump, mis nõuab energiat nii pumba tööks kui ka jahtunud vee temperatuuri hoidmiseks püstikus. Lisaks on torude õige isoleerimine ja paigaldus püstikušahtis äärmiselt oluline, et vähendada soojuskadusid ja külma vee soojenemist üle lubatud piiri.