18. oktoober 2012
Jaga lugu:

Teletorni hankevaidlusel jäänud kaks võimalust

Tallinna Teletorni ehitushankel tekkinud vaidlustusel näeb EAS kahte lahendusvõimalust – kas ministeerium kinnitab hanke õigsuse või tuleb riigieelarvest leida 930 000 eurot.

Rahandusministeerium kontrollis teletorni renoveerimiseks kasutatud euroraha kasutamist ning leidis, et väljakuulutamiseta läbirääkimistega ehitushanke menetlus ei olnud põhjendatud.

Ministeerium leiab, et väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus oli vale valik ning esitas 16. aprillil EAS-ile soovituse nõuda Tallinna Teletorni Sihtasutuselt tagasi ligi veerand ehituse hankelepingu hinnast (1,21 miljonit eurot), kuna eksiti hankeliigi valikuga.

Rahandusministeeriumi Euroopa Liidu struktuuri- ja välisvahendite osakonna juhataja Kerstin Liiva sõnul ei saa esitada Euroopa komisjonile hüvitamiseks kulusid, mille puhul ei ole järgitud kõiki reegleid ning seadust.

EAS on jõudnud järelduseni, et ehitushankel hankemenetluse liigiga ei eksitud ning toetussumma tagasinõudmiseks alus puudub alus. EAS pakub lahendusteks kas saavutada rahandusministeeriumi seisukoha muutust või loobuda teletorni hanke vaidlustusest ning leida riigieelarvest 934 110,13 eurot kulude katmiseks.

Rahandusministeerium ei pea tõenäoliseks seisukoha muutmist, sest uusi asjaolusid ning põhjendusi esitatud pole. Ministeerium leiab, et kui EAS otsustab kulud katta, siis tuleb leida vahendid EASi eelarvest.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee