• 09.01.13, 10:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas muuta oma maja targaks?

Tark maja aitab läbi energia säästlikuma kasutamise eurosid kokku hoida. Projekteeritava maja puhul saab paigaldada kaablid targa maja funktsionaalsuse loomiseks kõikidesse vajalikesse punktidesse.
Juba valmis majas või muutusi plaanides saab kasutada ka niinimetatud juhtmevabu süsteeme, mis mis võimaldavad endale just soovitud süsteemi ehitada.
Süsteemi ehitamist saab alustada ka ainult ühe seadme või funktsiooni juhtimisest ning näiteks vajaduste kasvades saab süsteemi välja kasvatada. Seega saab targast majast osa saada juba suhteliselt väikse investeeringuga, näiteks alustades 1000-1500 eurost.
Oma maja targaks muutmist kõige suuremat säästlikkust või mugavust andvatest funktsioonidest ja mitte võtta koheselt eesmärgiks kogu maja ülitehnilist juhtimist.
Millised on 3 suurimat võimalust sääste, loe 9. jaanuari Äripäeva paberlehest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 10:08
Ekspert selgitab: miks vajab ärihoone enamat kui lihtsalt katust?
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele