Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rail Balticu rahastamise määr küsimärgi all
Vaesematele ELi riikidele mõeldud Ühtekuuluvusfondi vahendid on kujunemas suurimaks kärpekohaks ELi järgmise seitsme aasta eelarves, mille esimene numbritega versioon saadeti liikmesriikidele laiali esmaspäeva õhtul.
Keeruliseks on läinud Rail Balticu rahastamise kindlustamine. Eesistuja on vähendanud Euroopa Ühendamise rahastusse Ühtekuuluvusfondist üle kantava raha mahtu komisjoni pakutud 10 miljardilt eurolt maksimaalselt 7 miljardile. “Eesti jätkab kindlasti komisjoni ettepaneku toetamist,” märkis riigikantselei nõunik Erik Marksoo.
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.