TOPi arendus sai maavanemalt heakskiidu

Harju maavanem kiitis heaks maavalitusele järelevalveks antud Pirita TOPi ala planeeringu. See annab loa alustada ehitustegevuse arendamiseks antud piirkonnas.

Pirita TOPi ala suhtes on detailplaneeringu menetlus kestnud pikalt, kus on planeeringu vastu olnud mitmed kodanikeühendused, seltsid kui ka eraisikud. Peamine mure oli olemasoleva haljasala täisehitamine ning liikluskoormus. Viimase osas esitas oma tähelepanekud Tallinna linnavalitsusele ka maavanem selle aasta kevadel.

Kevadel esitas Rajasalu oma ettepanekud linnavalitsusele, kus mainis, et planeerimistegevuse eesmärgiks ei ole mitte ainult kinnistu omaniku huvide teostamise võimaldamine, vaid parima võimaliku lahenduse leidmine, arvestades ka teiste huvitatud isikute, säästva ja tasakaalustatud ruumilise arengu kujundamise ning keskkonnakaitse vajadustega.

Maavanema kirjas Tallinna Linnavalitsusele on kirjas, et detailplaneeringu maaalal moodustatakse 32 krunti, millest on 8 ärimaa, 6 äri- ja elamumaa, 3 elamumaa, 5 üldkasutatava maa (sotsiaalmaa), 4 transpordimaa ja 6 tootmismaa sihtotstarbega maaüksust. Planeeritavale maa-alale on kavandatud kokku kuni 288 korterit.

Enne ehitustegevuse alustamist korraldatakse antud maa-alale arhitektuurikonkurss, märgib maavanema kirjas linnavalitsusele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed