6. august 2012

TOPi arendus sai maavanemalt heakskiidu

Harju maavanem kiitis heaks maavalitusele järelevalveks antud Pirita TOPi ala planeeringu. See annab loa alustada ehitustegevuse arendamiseks antud piirkonnas.

Pirita TOPi ala suhtes on detailplaneeringu menetlus kestnud pikalt, kus on planeeringu vastu olnud mitmed kodanikeühendused, seltsid kui ka eraisikud. Peamine mure oli olemasoleva haljasala täisehitamine ning liikluskoormus. Viimase osas esitas oma tähelepanekud Tallinna linnavalitsusele ka maavanem selle aasta kevadel.

Kevadel esitas Rajasalu oma ettepanekud linnavalitsusele, kus mainis, et planeerimistegevuse eesmärgiks ei ole mitte ainult kinnistu omaniku huvide teostamise võimaldamine, vaid parima võimaliku lahenduse leidmine, arvestades ka teiste huvitatud isikute, säästva ja tasakaalustatud ruumilise arengu kujundamise ning keskkonnakaitse vajadustega.

Maavanema kirjas Tallinna Linnavalitsusele on kirjas, et detailplaneeringu maaalal moodustatakse 32 krunti, millest on 8 ärimaa, 6 äri- ja elamumaa, 3 elamumaa, 5 üldkasutatava maa (sotsiaalmaa), 4 transpordimaa ja 6 tootmismaa sihtotstarbega maaüksust. Planeeritavale maa-alale on kavandatud kokku kuni 288 korterit.

Enne ehitustegevuse alustamist korraldatakse antud maa-alale arhitektuurikonkurss, märgib maavanema kirjas linnavalitsusele.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688