30. aprill 2012
Jaga lugu:

Peeter Pere: ERMi projekt on põhjendatud ja väärib laiemat tutvustust

Arhitektide Liit ei näe põhjendatud ERMi väiteid võidutöö alusel valminud projekti sobimatusest muuseumiks.

“Eesti Arhitektide Liidus toimunud  ERMi uue hoone tutvustus võimaldab  mõista  33 000 m2 suuruse hoone arhitektuuri, insener-tehnilise, maastiku  ja loomulikult  kõige olulisema - meie rahva juuri tutvustava ekspositsiooni loomist. Võistlusel väljavalitud lahenduse ideed säilitades on saavutatud märkimisväärne kokkuhoid ehitus- ja kasutuskuludes. Hoone on äärmiselt lakoonilise vormilahendusega ning minu arvates pole põhjendatud väited võidutöö alusel valminud projekti sobimatusest muuseumiks,” rääkis Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere liidu poolt korraldatud vestlusõhtul.

Liit tõi välja, et kavandatud hoone on lubatust 2 korda väiksem energiakulu, mis on ruutmeetrile 142 kWh.

“Arhitektid, sisearhtektid, maastikuarhitektid, insenerid on andnud oma parima. ERMi uue hoone projekt on väga põhjalik ning ehitamise alustamise otsus jääb poliitikute teha, “ arvab Peeter Pere.

ERMi direktor Krista Aru toonitas oma ettekandes korduvalt, et ERM saab olema funktsionaalne.

“Muuseumihoone Raadil annab uue võimaluse loomemajandusele, rahvuskultuurile, seltsielule, muuseumiõppele, rahvusteadusele, soome-ugri ja Eesti vähemusrahvuste arendamisele, “ ning lisas kindlameelselt, et “me ei vaja seda uut hoonet mitte ainult muuseumina vaid terviklahendusena, kus järeltulevad põlved saavad kogeda, millest ja kuskohast kõik on alanud,” räägib Aru.

2006. aastal kuulutati rahvusvahelise arhitektuurikonkursi raames võidutööks projekt “Mälestuste väli”, mille autoriteks on Lina Ghotmeh, Dan Dorell ning Tsuyoshi Tane. Tööjooniseid aitasid Eestis koostada Hanno Grossschmidti Arhitektuuribüroo ja Pille Lausmäe Sisearhitektuuribüroo ning maastiku kujundamiseks on kaasatud maastikuarhitektuuribüroo Kino.

Eesti Arhitektide Liidu esimehe sõnul vääriks Eesti Rahva Muuseumi uue hoone lahenduse põhjalik tutvustus lausa eraldi saadet riigitelevisioonis.

Eesti Arhitektide Liit korraldas neljapäeval, 26. aprillil oma liikmetele ja teistele arhitektuurihuvilistele vestlusõhtu, mille teemaks oli Eesti Rahva Muuseumi uus maja ja selle hetkeolukord.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee