2. märts 2012
Jaga lugu:

Narva logistika ja tööstuspargi taristu valmib septembriks

Neli välisfirmat soovivad rajada Narva Logistika- ja Tööstusparki tootmis- ja logistikakeskuse ning luua sinna 480 uut töökohta. Tööstuspargi detailplaneering on kehtestatud 60 hektatile.

Neli ettevõtet plaanivad logistikapargi tegevust juhtiva sihtasutuse teatel äriplaani kohaselt investeerida hoonetesse ja seadmetesse 26 mln EUR ning luua aastaks 2017 kokku 480 uut otsest töökohta.

Kahe välisinvestori puhul on tegemist tootmisettevõttega, vastavalt metalli- ja puidutööstus. Mõlemad ettevõtted on pea 100%-lt orienteeritud ekspordile.

Üks ettevõte planeerib rajada logistikakeskuse.

Neljas ettevõte käivitab Narvas innovatsiooniprojekti, mille tulemusena valmistatakse Narvas kahe uue patenteeritud toote prototüübid ning seejärel käivitatakse seeriatootmine.

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (SAIVTA) nõukogu arutab neljale välisinvestorile maade müüki Narva Logistika ja Tööstuspargis 14. märtsil toimuval nõukogu koosolekul.

SAIVTA on asutatud Vabariigi Valitsuse otsusega, sihtasutuse põhieesmärk on tuua Ida- Virumaale uusi tootmis- ja logistikasektori välisinvesteeringuid ning aidata kaasa uute töökohtade loomisele.

SA Ida- Virumaa Tööstusalade Arendus alustas Narva Logistika ja Tööstuspargi arendusega 2010. aasta alguses. Kehtastatud on detailplaneering 60 ha suurusele alale, koostatud infrastruktuuri- projekt, taristu ehitatakse kogu alal välja 2012 aasta septembriks.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee