Amet: Otepää karjääri kaeveloa tühistamiseks pole põhjust

Otepää valda Raudsepa külla kohaliku rahva teadmata rajatud kruusakarjääri kaeveloa tühistamiseks või ümber vaatamiseks pole mingeid kaalukaid põhjendusi, leiavad keskkonnaamet ja Otepää vallavalitsus. 

Keskkonnaameti juhtivspetsialisti Rein Kalle sõnul on loa andmisel arvestatud omavalitsusega, vahendas Aktuaalne Kaamera.

"Kui võrdleme seda taotlust, mis tuli algul sisse – üle seitsme hektari, aga tegelikult läks luba välja natuke üle nelja hektariga, siis tegelikult müra ja tolmuga on arvestatud," selgitas Kalle ja lisas, et kaevandada ei tohi pärast tööpäeva, nädalavahetustel ja suvel.

Kohaliku elaniku Margit Prede sõnul kuulis ta aga neist tingimustest esimest korda.

Otepää vallavanem Andres Visnapuu põhjendas kahele keskkonnaameti kirjale, milles karjääri avamise tingimusi täpsustada sooviti, vastamata jätmist sellega, et need saabusid enne puhkuste perioodi ja vallavalitsuse kirjade haldamise süsteem polnud piisavalt heal tasemel.

Postimees kirjutas möödunud nädalal, et Otepää vallavalitsus on arusaamatutel põhjustel jätnud vastamata koguni kahele erineval ajal saabunud keskkonnaameti kirjale, kus uue karjääri avamise tingimuste kohta veel kord arvamust küsitakse.

Kirjadele mittevastamisega ja telefonivestluses keskkonnaameti töötajaga andis Otepää vallavanem uuele kaevandusele sisuliselt rohelise tee. Kuid kaevandused pole ainult Otepää probleem ja näiteks üldplaneeringusse  on sekkunud ka maa-amet.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed