6. jaanuar 2012

Amet: detailplaaneeringu algatamine muutub kiiremaks

Tallinna Linnaplaneerimise Amet (TLPA) on seadnud eesmärgiks detailplaneeringu algatamise aluseks oleva eskiisi menetlemine lihtsamaks ja kiiremaks muuta.

Eskiisile esitatavaid nõudeid tuleks TLPA juhataja Anu Hallik-Jürgensteini sõnul tuleks tunduvalt lihtsustada ja ühtlasi nõudeid sõltuvalt planeeringu keerukusest diferentseerida.

"Ühtlasi peame saavutama selle, et detailplaneeringu või eskiisi esitamine, menetlemine ja kooskõlastamine hakkaks toimuma elektrooniliselt,“ ütles Jürgenstein. "See lühendaks detailplaneeringute menetlemisele kuluvat aega ja muudaks kogu süsteemi läbipaistvamaks ja lihtsalt jälgitavaks."

Detailplaneeringu eskiisi menetlemise lihtsamaks ja kiiremaks muutmiseks kokku kutsutud töögrupp, kuhu kuuluvad erinevate osapoolte esindajad, peab täna esimese koosoleku.

TLPA menetleb aastas ca 300 detailplaneeringut ning väljastas eelmisel aastal ligi 1880 ehitusluba. Menetletavate planeeringute arv on püsinud viimaste aastate lõikes stabiilsena, kuid vahepeal vähenenud ehituslubade väljastamise arv on hakanud kasvama.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688