Maksu- ja tolliameti andmeil deklareeriti 2011. aasta deklareerimisperioodil üüritulu 2941 deklaratsioonis, mille alusel tuleb rendileandjal endal tasuda saadud kasult tulumaksu.
Lisaks on 17 011 tuludeklaratsioonis deklareeritud renti, üüri, litsentsitasu nii, et rentnik või üürnik on juba igakuiselt välja makstud rendi- või üüritasult pidanud kinni tulumaksu. Üldjuhul on nimetatud juhtudel tegemist juriidiliste isikutega, kes on kohustatud tulumaksu kinni pidama.
Selle numbri sees on nii korterite üürimine, maade rentimine kui ka mitteeluruumide rentimine, samuti litsentsitasu.
Kui isiku ainuke tulu on korteri üürimisest saadud tulu, mis jääb aga alla maksuvaba miinimumi ehk 1728 euro aastas, siis ei ole ta kohustatud esitama deklaratsiooni ega tasuma tulumaksu.
Seotud lood
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu ümarlaud leidis, et elamispindade üürituru läbipaistvuse suurendamiseks ja reaalse konkurentsi tekitamiseks tasub riigil kaaluda eraisikust eluruumi üürileandjatele tulumaksuvabastust. Riik võidaks edaspidi kinnisvara müügilt makstavate maksudega.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?