Autor: Väinu Rozental • 26. oktoober 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kohus ei tühistanud Cinamoni laevaringu uurimiskokkuvõtet

Tallinna ringkonnakohus jättis oma eilse otsusega rahuldamata Merko Ehitus ASi kaebuse Solaris Keskuse Cinamoni kinosaali laevaringu uurimiskokkuvõtte tühistamiseks ning Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) kohustamiseks jätkata laevaringu osas alustatud järelevalvemenetlust.

Tallinna Ringkonnakohus leidis, et TJA järelevalvemenetlus on läbi viidud kooskõlas seda reguleerivate eri- ja üldnormidega, kaebuse esitaja õigusi menetluse käigus rikutud ei ole ning uurimiskokkuvõte ja selles toodud järeldused on õiguspärased, edastab TJA oma pressiteates.

 TJA peadirektor Raigo Uukkivi sõnul on ringkonnakohtu otsus ennekõike kinnitus, et TJA teeb oma tööd hästi ja põhjalikult. „Me seisame nüüd ja edaspidi hea selle eest, et nõuded ohutuse tagamiseks ei jääks pelgalt paberile, vaid neid ka reaalselt järgitakse. Cinamoni kinosaalis toimunud laevaringu asjaolud näitavad kogu ehitussektorile selgelt, kui oluline on õigesti projekteerida ja selle järgi ka ehitada,“ lisas Uukkivi. Solaris Keskuse Cinamoni kinosaalis 13.10.2009 toimunud ripplae varingu asjaolude uurimiseks algatas TJA haldusmenetluse, mille eesmärgiks oli tuvastada kinosaali ehitusprotsessis võimalikud ehitusseaduse rikkumised. Menetluse tulemusena valmis 2009. aasta novembris esialgne ja 2010. aasta aprillis lõplik uurimiskokkuvõte. 2010. aasta juunis esitas Merko Ehitus Tallinna Halduskohtule kaebuse, millega vaidlustas TJA uurimiskokkuvõtte ja menetluse lõpetamise teate ning kohustas TJA-d haldusmenetlust jätkama. Halduskohus jättis 18.03.2011 tehtud otsusega selle kaebuse rahuldamata. Merko Ehitus kaebas otsuse edasi Tallinna ringkonnakohtusse. TJA uurimine tuvastas Solaris Keskuse Cinamoni kinosaali ehitusprotsessis puudujääke peaaegu kõigi osapoolte tegevuses. Puudusi oli nii projekteerimises, ehitamises, ehitusjuhtimises kui ka omanikujärelevalves. „Tahame, et inimesed tunneksid ennast avalikus ruumis, olgu selleks siis kino, teater, spordisaal või muu sarnane, turvaliselt. Nõuete eiramise ja inimeste ohtu seadmise korral me sekkume kindlasti,“ lisas Raigo Uukkivi.  

 

Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785