Järgmisest aastast on maamaksust vabastatud kõik Tallinna koduomanikud, kes selleks soovi avaldavad ning korteriomandi juurde kuuluva kinnistu mõttelise osa maamaksust vabastamist saab taotleda ka iga korteriomanik.
„Maamaksust vabastamist on võimalik taotleda ka korteriomanikul. Avalduste esitamise statistikast ilmneb aga, et paraku ei ole paljud korteriomanikud sellest veel aru saanud - korterelamupiirkondades on olnud avalduste esitamine seni väga loid,“ märkis abilinnapea Eha Võrk.
Võrgu sõnul võib piirkonnast ning majas asuvate korterite arvust sõltuvalt kinnistu mõttelise osa eest arvestatav maamaks olla üsnagi kopsakas.
Maamaksust vabastamise avalduste avalduse esitamiseks on aega kuni 10. jaanuarini 2012. Avaldusi hakati vastu võtma 1. septembril. Esmaspäevaks oli maamaksust vabastamise avalduse esitanud 45 799 koduomanikku, mis moodustab 25% potentsiaalsete taotlejate koguarvust.
Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus. Maamaksuvabastusele on õigus üksnes koduomanikul, kes on end rahvastikuregistris samale aadressile elama registreerinud.
Kodualuse maa maksust vabastamiseks tuleb esitada avaldus ka pensionäridel, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või -hüvitist. Represseeritud, kellele on varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama.
Seotud lood
Kolmapäeva õhtuks olid koduomanikest tallinlased esitanud 9329 maamaksust vabastamise avaldust, neist 5648 e-teenust kasutades, teatas Raepress.
Tallinn vabastab elanike kodualuse maa järgmisel aastal maksust, kuid tõstab ärimaa maksumäära seniselt 1,5%-lt 2,5%ni.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.