• 27.09.11, 16:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Idufirmad leiavad kontori hubist

Tallinnas avalikku kontorit pidava Garage48 projektijuht Hannes Lents on kindel, et Eesti ettevõtjad peavad piiri taha pürgima.
“Igal juhul peab välja minema. Tihti minnakse kuuks ajaks turgu uurima ja investorite, partneritega kohtuma. Alguses pendeldatakse ja hiljem korraldatakse nii, et tehnoloogiatiim jääb Eestisse ja juhtimine toimub mujal," rääkis Lents.
Ruumide rent mitme peale on levinud USAsse siirduvate ettevõtjate seas. “Eelistatakse siiski ettevõtluskiirendit, sest seal toetavad kogenud mentorid, lisaks saab mingiks ajaks tasuta ka kontori,” rääkis Lents. “Praegu on põhisihtpunkt USA ja Silicon Valley. Eesti idufirmadest tegutsevad seal CrabCAD, Pipedrive, 300milligrams, Fortumo,” märkis Lents.  “Tegu on maailma tehnoloogiakeskusega.”
“Kui tegemist on ühe-kahe inimesega või idufirmaga tehnoloogia vallas, siis Enterprise Estonia Silicon Valley on avanud kontorboksi Plug&Play Tech Centeris, mida saab algatuseks ja lühiajaliselt ehk kuni üks kuu kasutada,” rääkis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Silicon Valley esindaja Andrus Viirg.
“Seal on  internetiühendus ja ka ruumid kohtumisteks. See on esialgu tasuta. Kui tekib vajadus pikemajalise kontoripinna või virtuaalse kontori järele, tuleb juba otse Plug&Play Tech Centeriga leping teha. Virtuaalkontori hind algab 200 dollarist (150 eurot) kuu ja ühe füüsilise boksi hind 600 dollarit (460 eurot). Kõiki variante kasutavad ka eestlased,” lisas Viirg.
“Ka Londonist leiab Eesti idufirmasid, peamiselt Springboardi ettevõtlusmentorlusprogrammi kaudu, mille edukas näide on Publification.com,” ütles Lents.
Avalik kontor jätab alustavale ettevõtjale laveerimisruumi. Suurim võrgustik on ilmselt The Hubil, mis tegutseb 30 linnas. “Hub’ides maksad tavaliselt koha eest päevas. Hub’i mõte ongi olla paindlik ning hästi nõrkade sidemetega, et alustavale firmale ei tekiks kohe suuri kohustusi,” ütles Lents.
“Eri linnades on mitmeid tehnoloogia-hub’e. Londonis on tuntuim TechHub, mis veab ka TechGrunchi nimelist idufirmade konkurssi. Saksamaal on Betahaus, kellel on eri linnades neli hub’i,” tutvustas Lents piiritaguseid võimalusi.
MIS ON MIS?HUB ehk avalik kontor start-up’idele ning tehnoloogiahuvilistele, kus saab korraldada kohtumisi ning teha tööd. 

Seotud lood

Uudised
  • 27.09.11, 11:23
Eesti ettevõtted ei vajagi välismaal bürood
Arco Vara juhatuse esimehe Lembit Tampere sõnul on Eestis on väga vähe ettevõtteid, kes vajavad välismaal büroopinda. 
Uudised
  • 26.09.11, 10:10
Büroohotell alternatiiviks kontorile välismaal
Ekspordi toel kosuvaid Eesti ettevõtteid võib välisriiki haru loomine algul hirmutada, kuna kontori avamine tavamõistes nõuab suurt investeeringut.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.10.24, 13:03
Halvasti tehtud elektritööd põhjustavad igapäevaselt inimestele ja hoonetele väga suurt ohtu – ära jää õnnetust ootama!
Naabrimees võib olla meil kuldsete kätega ja tubli, aga elektrisüsteeme ehitama ning hooldama tuleks kutsuda ainult kvalifitseeritud spetsialist. Pädevusega elektrikul on kõik teadmised ja oskused olemas. Forus näeb oma praktikas sageli, kuidas kliendid otsivad odavamat hinda, aga saavad elektritöö, mis pole kvaliteetne ning millel on oht inimeludele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele