8. juuli 2011

Rae vald algatas vangla rajamiseks detailplaneeringu

Harjumaa Rae vallavolikogu algatas eile Soodevahe külas Tallinna vangla detailplaneeringu koostamise. Planeeringu kehtamiseni loodetakse jõuda järgmisel suvel.

Detailplaneeringu koostamise käigus määratakse krundi ehitusõigus ja hoonestustingimused, lahendatakse liikluskorraldus, juurdepääsude ja tehnovõrkudega varustamine ning haljastus. Soodevahe ja Veneküla küla Tallinna vangla piirkonna ja lähiala planeeritava maa-ala suurus on 50 hektarit.

Uus Tallinna vangla on plaanitud kambersüsteemi tüüpi vanglana. Sinna tulevad vangla, arestimaja ja Tallinna vangla tervishoiuosakond, mis praegu asub Maardus. Vanglasse on planeeritud 1000 ja arestimajja 150 kohta. Avavangla kohti on 100, tervishoiuosakonnas 70.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhatuse esimees Jaak Saarniit loodab, et detailplaneeringu kehtestamiseni jõutakse 2012. aasta suvel. "Kauem sellega oodata ei kannata, kuna vanade vanglahoonete renoveerimine ja käigus hoidmine alternatiivina ei ole otstarbeks. Murru, Tallinna ja Harku vanglad on amortiseerunud ning neisse investeerimine on sisuliselt sama kulukas kui uue vangla rajamine,“ selgitas Saarniit.

„Uue Tallinna vangla ehitus on meie jaoks prioriteet.  Vallale ja vallaelanikele kaasneb lisaks uutele töökohtadele Euroopa modernseimas vanglas muuhulgas ka teedevõrgu paranemine,“ lisas justiitsminister Kristen Michal.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688