14. juuni 2011

Stockmann plaanib laienemist

Tallinna linnavalitsus otsustab selle nädala istungil detailplaneeringu algatamise Stockmanni kaubamaja ja parkimismaja laiendamiseks võimaluste loomiseks.

Stockmann Oyj Abp Eesti filiaal tegi taotluse Liivalaia tn 49/53, Maakri tn 25/27  asuva kinnistu ja Liivalaia tn 51 kinnistu detailplaneeringu koostamise algatamiseks. Planeeritava maa-ala suurus on 1,76 hektarit.

Detailplaneeringuga soovitakse luua võimalused maa-aluse ja viie maapealse korrusega parkimismajale nelja korruse peale ehitamiseks ning maa-aluse ja kuue maa-pealse korrusega kaubamajahoonele kuni kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega juurdeehituse rajamiseks.

Praegu on Stockmanni kaubamaja parkimismajas 405 parkimiskohta. Ümberkorraldustega kavandatakse juurde 119 parkimiskohta. Detailplaneeringu eskiis on Tallinna parkimise korralduse arengukavaga kooskõlas.

Planeeringus ei kavandata kõrghoonete ehitamist. Planeeringu kohaselt kavandatakse olemasolevale kaubamajale ja parkimishoonele juurdeehitust. Planeeritava juurdeehituse kõrgus maapinnast on kuni 29 meetrit.

Liivalaia tn 49/53, Maakri tn 25/27 krundil paiknevad kahekorruseline äri- ja büroohoone, viiekorruseline Stockmanni kaubamaja hoone ja viiekorruseline parkimismaja, Liivalaia tn 51 krundil paikneb kolmekorruseline ärihoone.

Planeeritav maa-ala asub 13.-16. sajandist pärineval asulakohal, mis on tunnistatud arheoloogiamälestiseks. Lisaks ulatub planeeritavale alale osa arhitektuurimälestiseks tunnistatud Lennuki tn 26 asuva ehitise kaitsevööndist.

Planeeritava ala kontaktvöönd on polüfunktsionaalne piirkond. Valdavalt paiknevad kontaktvööndis elamud ja ärihooned - kontorid, hotellid, restoranid ja kaubanduskeskused. Hoonete korruselisus varieerub 1-30 korruseni. Lähiala linnaehituslikeks dominantideks on kõrghooned Maakri tänaval, Rävala puiesteel ja Tornimäe tänaval. Teemaplaneeringus „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas” on Maakri tänava piirkond määratud kõrghoonete alaks.

Detailplaneeringu eskiisi koostas K-Projekt AS. Peale vastuvõtmist korraldab Kesklinna valitsus planeeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks avaliku arutelu.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688