14. juuni 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Harku järve naabrusse plaanitakse uut elamurajooni

Tallinna linnavalitsus otsustab selle nädala istungil Harku järve ja Rannamõisa tee vahelisele alale korterelamurajooni kavandava detailplaneeringu algatamise. 

Rannamõisa tee 1a kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise eesmärk on luua võimalused rajada 11,5 hektari suurusele alale kolm kuni neljakorruselist ärihoonet ning 18 kuni kolmekorruselist, kokku maksimaalselt 324 korteriga elamut.

Planeeritaval maa-alal asub 90% elamumaa ja 10% ärimaa sihtotstarbega Rannamõisa tee 1a kinnistu, mille kaasomanikeks on Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS ja OÜ NCC Elamuarendus. Osaliselt jäävad planeeringualale Tallinna linna omandis olev transpordimaa sihtotstarbega Rannamõisa tee lõik T3 kinnistu, riigi omandis olev elamumaa sihtotstarbega Riigimaa 39 kinnistu ning osaliselt ka reformimata riigimaad.

Detailplaneeringuga soovitakse muuta „Tallinna üldplaneeringu” kohaselt väikeelamute ala korruselamute alaks. Tallinna Linnaplaneerimise Ameti hinnangul on selles kohas Tallinna üldplaneeringu muutmine linnaehituslikult põhjendatud, sest praegusele rohumaale korterelamute ning lähipiirkonda teenindavate kaubandus- ja ärihoonete rajamine heakorrastab piirkonna.

Planeeringuala kontaktvöönd on valdavalt hoonestatud paariselamute ning vähesel määral korterelamutega. Piirkonda on rajatud elamuala teenindavad asutused. Planeeringuala kontaktvööndisse jäävad Rocca al Mare keskus ja Rimi hüpermarket, samuti Selver, Sotka mööblikauplus ning K-Rauta ehitusmaterjalide kauplus. Lähimad rekreatsioonikeskused on Saku suurhall, Premia jäähall, Arigato spordiklubi ning MyFitness spordiklubi.

Tallinna üldplaneeringu kohaselt on planeeringuala juhtotstarve väikeelamute ala ehk põhiliselt ühepere- ja ridaelamutele, ent vastavalt koostatavale Pikaliiva asumi struktuurplaanile on piirkond määratud kuni 3-korruseliste mitme korteritega elamute alaks.

Korrastatud linnaruumi tekkimiseks on eluhoonete kavandamisel lähtutud põhimõttest tagada ühtlaselt jaotatud hoonestus ning igale elamugrupile oma siseõu, kuhu on kavandatud ka laste mänguväljakud, planeeringuala loodekülge jäävatesse metsatukkades kavandatakse puhkealad ning Pikaliiva tänava äärde kaherealine puiestee. Planeeringulahendus on kooskõlas teemaplaneeringuga „Tallinna rohealad“.

Detailplaneeringu eskiisi koostas K-Projekt AS. Peale algatamist korraldab Haabersti linnaosa valitsus detailplaneeringu eskiisi ja lähteseisukohtade tutvustamiseks avaliku arutelu.

 

Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785