23. mai 2011

Pärnumaa tuulepargiprojekt saab 7,5 miljonit eurot toetust

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) juhatus kiitis heaks tuuleenergeetika arendamise projekti, mille tulemusena ehitatakse Pärnumaale tuulepark.

Tuuleenergia OÜ projekti tulemusena rajatakse tuulikupark Pärnumaale Varbla valda. 7,5 miljoni euro suuruse investeeringutoetuse abil püstitatakse kaks kolmemegavatise võimsusega tuulikut ja rajatakse vajalik taristu. Tuulegeneraatorid peaksid olema töövalmis 2013 aasta lõpuks.

"Kokku püstitatakse kaks tuulegeneraatorit ning pargi eeldatav elektritoodang aastas on ligi 15000 megavatt-tundi," selgitas energeetika juhtivkoordinaator Siim Umbleja. "Rohelise investeerimisskeemi puhul on oluline projektide abil õhku paisatava süsinikdioksiidi koguse vähenemine ning antud juhul on selleks koguseks umbes 16000 tonni süsinikdioksiidi aastas," lisas ta.

Vastavalt elektrituruseadusele riikliku investeeringutoetusega rajatud tuuleenergia elektritootmisüksused taastuvenergia toetust ei saa. Tuulikupargi rajamist toetatakse Eesti ja Hispaania vahel sõlmitud saastekvoodi müügitehingu tulust ning investeeringutoetus on ligi 7,5 miljonit eurot.

Varasemalt on KIK läbi rohelise investeerimisskeemi toetanud tuuleparkide rajamist Virumaale.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688