• 20.05.11, 14:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jaotusvõrk: ohtlik välitöö toob igal nädalal elektrikatkestuse

Jaotusvõrgu andmeil on nelja kuuga puudelangetuste ja kaevetöödega kaasnenud igal nädalal elektrikatkestused.
Möödunud aastal põhjustasid raie- ja kaevetööd 400 elektrikatkestust.Ka tänavu nelja kuu jooksul on elektrivarustust mõjutanud puudelangetusi ja kaevetöid registreeritud igal nädalal.
"Peaaegu iga päev tehakse elektriliinide läheduses töid liini valdajaga kooskõlastamata ja ohutusnõudeid eirates,“ lausus Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere. Tema sõnul tekib taoliste juhtumite tõttu ka eluohtlikke olukordi.
Viimane liinilähedaste töödega seotud õnnetus toimus möödunud nädalal, mil liinide kaitsevööndis loata tegutsenud traktorist ladustas ümber palgihunnikuid. Purunenud elektriliinist süttinud palgihunnikut kustutama minnes sai traktorist elektrilöögist vigastada.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Madalpingeliinidel on kaitsevöönd 2 meetrit, 6-20 kV liinidel 10 meetrit ning 35-110 kV liinidel 25 meetrit kummalegi poole liinist. Puude langetamiseks elektriliinide kaitsevööndis tuleb elektriohutusseaduse järgi taotleda luba elektripaigaldise omanikult ehk Eesti Energia Jaotusvõrgult. Seda on soovitatav teha ka siis, kui puud asuvad väljaspool kaitsevööndit, kuid on oht, et need võivad langedes kukkuda liinile. Maakaabelliini maa-ala kaitsevöönd on üks meeter mõlemale poole äärmistest kaablitest.
Keskpingeliinile langenud puu võib langetuskohas tekitada eluohtliku sammupinge. Kui langetamisel on puu kukkunud elektriliinile, tuleb elektrilöögi vältimiseks puust, katkenud juhtmest või mastist eemalduda jalgu maapinnal lohistades neid teineteisest eemaldamata või hüpata eemale kaks jalga koos.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele