29. märts 2011

Majanduskasv pole äripindade üüriturule jõudnud

Uusi büroopindu otsivad praegu peamiselt paremaid tingimusi vajavad ja aastaid ärimaailmas tegutsenud ettevõtted.

„Ajakirjanduses on laialt levinud sõnum, et kohe saabub või on juba käes uus majandustõus. See eeldaks samas palju uusi ettevõtjaid ja loogiliselt võttes uusi büroopindade huvilisi, kuid reaalses elus neid siiski märgata ei ole. Tegelikult käib võitlus turul olemasolevate klientide pärast,“ rääkis Brem Kinnisvarabüroo juhatuse liige Tarvo Tamme.

„Turul on siiski märgata ka mõningaid alustavaid firmasid, kes on hinnatundlikud ja otsivad väikest büroopinda,“ märkis ta. Tamme sõnul soovivad juba tegutsevad ettevõtted reeglina üürida 100 ruutmeetrist või veelgi suuremat pinda. Alustavad ettevõtted eelistavad väikest, 15-30 ruutmeetrist bürood. 30-100 ruutmeetri suurused pinnad hetkel eriti populaarsed ei ole.

„Paremate tingimuste otsijad soovivad reeglina kolida kesklinna südamest kesklinna piirile, kus on tasuta parkimine. Tavapärane soov on 20-30 sõidukit mahutavale parklale, nõutud on hoonete alused parkimisvõimalused,“ rääkis Tamme.

Oluliseks peetakse jahutusseadmete ja lifti olemasolu, hoone kaasaegset väljanägemist ning funktsionaalsust. Järjest enam pööratakse tähelepanu maja turvalisusele, loomulikuks peetakse kaasaaegseid side- ja ventilatsioonilahendusi.

Alustav ettevõte otsib erinevalt juba tegutsevatest firmadest südalinnas asuvat büroopinda, kusjuures mugavustele eriti tingimusi ei seata, olulisem on soodne hinnatase.

Kuna A kategooria büroomajades napib juba pindu  ja paljudes hoonetes on omanikud üürihinda tõstnud, siis on hakatud huvi tundma veidi madalama kategooria büroopindade vastu. Karm talv ja aina tõusvad kommunaalkulud on tekitanud olukorra, kus potentsiaalset üürnikku huvitab eelkõige kõrvalkulude suurus.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688