• 28.01.11, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uued lastekodud ootavad ehitajaid

Sotsiaalministeerium otsib riigihanke käigus Viljandi Lastekodu ja Väikemõisa Väikelastekodu nelja peremaja ning Haapsalu Lastekodu viie peremaja ehitajat.
Viljandisse, Väikemõisa ja Haapsallu kerkivad tulevikus lastele üheksa uut peremaja, mis on 8-10-kohalised.
Viljandi kahe ja Väikemõisa väikelastekodu kahe peremaja ehituse hanke eeldatav maksumus on 1,4 miljonit eurot. Haapsalu Lastekodu viie peremaja ehituse hanke eeldatav maksumus on 1,7 miljonit eurot.
Sotsiaalminister Hanno Pevkur usub, et suurte lastekodude asemele kerkivad peremajad tekitavad emata-isata kasvanud lastes enam peretunnetust. „Loodetavasti soodustab väiksemas ning hubasemas kogukonnas kasvamine ühtekuuluvus- ja kodutunde tekkimist, sest iga laps väärib korralikku kodu,“ lisas minister.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Viljandi Lastekodu ja Väikemõisa Väikelastekodu ehitamist finantseeritakse Eesti-Šveitsi koostööprogrammi raames, Haapsalu Lastekodu finantseeritakse Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF).
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 14:04
Prysmian: jätkusuutlik tootmine on konkurentsieelis, mitte nišš
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele