19. jaanuar 2011

Euro pole huvi äripindade vastu kahandanud

Seoses euro tulekuga prognoositi aasta alguseks kinnisvaraturule vaikust, sest arvati, et inimesed vajavad euroga harjumist. BREM Kinnisvarabüroo tegevjuht Tarvo Tamme kinnitas aga, et huvi äripindade vastu püsib praegu sama kõrgel kui möödunud aasta lõpus. 

Tema sõnul võib küll täheldada, et mõned üürihuvilised ei ole väikeste numbritega harjunud. Neile tundub, et hinnad on odavad ja seepärast on vajalik kroonihindu näitena kõrvale tuues selgitada, kui palju tegelikult üüri tasuda tuleb.

Aasta lõpus olid levinud kartused, et omanikud ümardavad eurodes hinnad üles. Praegu on turul näha, et mõned ümardavad üles, mõned alla, kuid keskmist hinnataset see oluliselt ei mõjuta.

„Kehtivates üürilepingutes on reeglina olemas konverteerimise kurss, seega ei muutunud üürilevõtjale summades midagi. Soovitame jätkuvalt sõlmida tähtajatuid lepinguid, mida saab mõlemapoolselt lõpetada kolmekuise etteteatamisega. Tähtajatu leping väldib probleeme, kui üürnik ei saa mingil põhjusel üüri maksta,“ selgitas Tamme.

Üürileandjatel on soovitav jätkuvalt küsida üürnikult tagatisraha. Tagatis kaitseb üürileandjat, kui üürnik satub makseraskustesse, aga tegelikult ka üürilevõtjat, sest makseraskuste korral saab tagatisrahast maha arvata võlad kommunaalmaksetele.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688