Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kinnisvara ostujõud kahanes
Alanev palk ja veidi kõrgem kinnisvarahind vedas ostujõu alla ning keskmise palgaga saab pealinlane osta maksimaalselt 50 ruutmeetrit, selgub Pindi Kinnisvara turuülevaatest.
Keskmist palka teeniv tallinlane saab olemasolevatel finantseerimistingimustel soetada endale Tallinna keskmist elamispinda maksimaalselt 59 ruutmeetrit, tartlaste ja pärnakate ostuvõimekus on vastavalt 62 ja 72 ruutmeetrit.
Kinnisvarahindade „põhja“ perioodil ületas ostujõud suurtes linnades 80 m² künnise. Buumi tipul 2007. aasta alguses piirdus ostuvõimekus suuremates linnades 30 ruutmeetriga.
Detsembris tõusis tarbijate kindlustunde indikaator veidi, jäädes tasemele -6.
Pindi hinnangul langeb usaldus aasta alguses mõnevõrra, kuna eurole üleminek külvab inimeste seas segadust.
Analüüsis võeti arvesse piirkondade keskmisi palkasid, piirkonna keskmise elamispinna ruutmeetrihinda ning analüüsitaval perioodil kehtinud pankadepoolseid finansteerimistingimusi.
2025. aasta esimesel poolel võetakse Eestis vastu kliimakindla majanduse seadus ehk kliimaseadus, mis hakkab tulevikus otseselt mõjutama ka ehitusturgu. „Peame mõistma, et maailm muutub, ehitusturg muutub, kliimaseadus tuleb ning praegu on viimane aeg selles protsessis kaasa rääkida,” ütleb ehitusfirma Rand & Tuulberg jätkusuutliku ettevõtluse ehk kestlikkuse juht August Kompus.