• 10.01.11, 16:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ettevõtjad: pole kolm aastat kinnisvara alla hinnanud  

Äripäeva küsitlusele vastanud ettevõtjad ei ole kolme aasta jooksul bilansilist kinnisvara ümber hinnanud.
Küsitlus:
1. Kas hindate ettevõtte bilansis oleva kinnisvara väärtuse aastaaruandes üles või alla?2. Kui palju olete viimase kolme aasta jooksul pidanud kinnisvara väärtust bilansis ümber hindama?
Jüri Ross, AS Infotark tegevdirektor1. Ei kavatse kinnisvara bilansis ümber hinnata.
2. Ei ole allahindlust teinud, sest buumi ajal ei ole kinnisvara soetanud.
Jaan Lepp, AS DSV Transport juhataja1. DSV logistikakompleks Laagris valmis 2003. aastal, ehk enne kinnisvara hinnarallit. Kuna tegemist on meie põhitegevuses kasutatava kinnisvaraga, siis ei hinnanud me seda headel aegadel ülesse, ega pea halbadel aegadel ka alla hindama.
2. Arvame, et meie 2003. aasta soetamisväärtus on täna ettevõtte bilansis õiglaselt kajastatud, mida on kinnitanud ka meie audiitorfirma vastavad spetsialistid.
Madis Talgre, AS Harju KEK juhataja1. Ei hinda kinnisvaraväärtust ümber. Arvutame vaid kulumit.
2. Ei ole kolme aasta jooksul kinnisvara alla hinnanud. Audiitori arvates olid meie hinnad ka keerulistel aegadel konservatiivselt õiglased.
Stella Šareiko, AS BLRT Grupp pearaamatupidaja1. Jätame kinnisvara väärtuse samaks.
2. Viimasel kolmel aastal pole me kinnisvara bilansilist väärtust ümber hinnanud.
 

Seotud lood

Uudised
  • 10.01.11, 09:01
Ettevõtja jätab kinnisvara hindamata
Viimastel aastatel kinnisvaraturul toimunud hinnakõikumised on ettevõtete raamatupidajad jätnud ükskõikseks – kinnisvara omavad ettevõtted ei ole bilansis teinud vara väärtuse ümberhindamisi varasematel aastatel, ega kavatse seda teha ka tänavu.
Uudised
  • 10.01.11, 11:35
Toom Tekstiil: tellime kinnisvara hindamise usaldusväärsuse nimel
AS Toom Tekstiil hinda kinnisvara igal aastal ettevõtte usaldusväärsuse nimel, rääkis firma esindaja Eduard Elbrecht.
Uudised
  • 10.01.11, 14:09
Arco Vara: hindamisel tuleks olla konservatiivne 
Valdava osa varasid on Arco Vara Kinnisvarabüroo hinnanud võrreldes 2009. aastaga +/-10% languse või tõusuga, osade varade hinnad on jäänud ka samaks, rääkis büroo Tallinna ja Harju piirkonna hindamise juht Virgo Laansoo.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.05.25, 12:16
Praktiline ülevaade: kuidas valida õige looduskivi teedele ja terrasside
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele