21. detsember 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Skanska võitis 76 miljoni kroonise Saku torustikuehituse hanke 

Homme allkirjastavad tellija AS Saku Maja ja töövõtja AS Skanska EMV vee-, kanalisatsiooni- ja sadeveetorustike ehitamiseks töövõtulepingu kogusummas 75,9 miljonit krooni.

Ehituslepingu maksumuseks ilma käibemaksuta on ligi 75,9 miljonit eesti krooni, millest ligi 62,7 miljonit kulub vee- ja kanalisatsioonitorustike rajamiseks ning ligi 13,2 miljonit sadeveetorustike rajamiseks. Lepinguga hõlmatud tööde käigus tuleb välja ehitada ligi 20,3 km veetorustikke koos liitumispunktidega, ligi 19,8 km kanalisatsioonitorustikke koos liitumispunktidega ning ligi 8,7 km sademeveetorustikke.

Ehitustööd algavad esimestes lõikudes 2011. aasta talvel ning ehitustööd peavad olema lõppenud 2012 aasta keskpaigaks. Peale seda on 100% projekti piirkonna elanikel võimalus liituda ühisveevärgi– ja kanalisatsioonivõrguga ning saada endale euronõuetele vastav joogivesi.

Saku aleviku veemajandusprojekti näol on tegemist ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni süsteemide kaasajastamise projektiga, mis hõlmab Saku aleviku territooriumi. Torustike ehitusele eelnes aastatel 2009 kuni 2010 kogu Saku aleviku vee- ja kanalisatsioonitorustike ning sadeveetorustike projekteerimine. Projekti alusel on vee- ja kanalisatsioonitorustike rajamiseks jaotatud Saku alevik kolmeks piirkonnaks, millest kolmapäeval allkirjastatakse leping kõige suurema piirkonna välja ehitamiseks.

Vee- ja kanalisatsioonitorustike rajamist kaasrahastavad Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning Saku vald. Koos vee- ja kanalisatsioonitorustikega rajatakse samaaegselt kõigis kolmes piirkonnas kokku ligi 14,2 km sadeveetorustikke. Sademeveetorustike rajamist rahastab täies ulatuses Saku vald. Kõigi tööde tellijaks ja projekti elluviijaks on AS Saku Maja.

AS Saku Maja on Saku vallale kuuluv ettevõte, mis osutab Saku valla territooriumil kommunaalteenuseid. Lisaks vee tootmisele ja müügile ning heitvee- ja kanalisatsiooniteenuste osutamine Saku vallas tegeleb ettevõte soojusenergia ja –müügiga Sakus ja Kurtnas, elektrienergia müük ja võrguteenuste osutamine Sakus ning kinnisvara haldus- ja hooldusteenuste osutamine ning kinnisvara haldamisega kogu Saku valla territooriumil. Ettevõttes töötab 55 inimest ning käive oli 2009. aastal ligikaudu 44,4 miljonit krooni.

Skanska EMV AS on Skanska Oy tütarfirma, mis on Skanska esindus Eestis. Alates 2000. aastast Skanska kontserni kuulunud Skanska EMV on üks Eesti suurimatest ehitusfirmadest. Firmas töötab 240 inimest ja selle käive oli 2009. aastal ligikaudu 49,2 miljonit eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785