Lemmi Kann • 13 detsember 2010

Rainer Aunpu: tehingu väärtuse määrasid pooled, mitte kinnisvarahindajad

AS Mainor Ülemiste tegevjuht Rainer Aunpu rääkis, et kinnisvara turuväärtus mõjutab Mainori investeerimisotsuseid oluliselt. Läbirääkimistel Technopolis Oyj-ga oli väärtuse hindamisel pearoll pooltel enestel, mitte kinnisvarahindajatel.

"Igale ettevõttele on oluline teada oma varade ja enda turuväärtust. Turul vabalt mittekaubeldavate aktsiate puhul ja ettevõtete puhul, mille bilansis kinnisvara väärtus on suur, määrab ettevõtte turuväärtuse peamiselt just varade väärtus," rääkis Aunpu ning lisas, et Mainori investeerimisotsuseid on mõjutanud ja mõjutab kinnisvara turuväärtus tulevikus väga palju.

Näiteks toob ta AS Ülemiste City läbirääkimised Technopolis Oyj-ga ühisettevõtte loomiseks käesoleva aasta oktoobris, milles ise aktiivselt osales.  "Läbirääkimised kestsid ligi aasta. Tehingu väärtuse arvutamisel oli kinnisvara turuhind arusaadavalt väga oluline tegur. Samas ei saanud lõplikult määravaks mitte kinnisvarahindajate, vaid poolte enda analüütikute ja juhtide hinnang," rõhutas Aunpu. "Kuna turg oli väga vähe likviidne, oli vara väärtust keeruline objektiivselt määrata," lisas ta.

Aunpu sõnul varieerusid eri hindajate hinnangud väga suurtes piirides, ent lõpuks osutus kõige tähtsamaks läbirääkimiste käigus saavutatud ühine arusaam vara õiglasest hinnast, projekti mainest ja tegelikust potentsiaalist.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785