Rainer Aunpu: tehingu väärtuse määrasid pooled, mitte kinnisvarahindajad

AS Mainor Ülemiste tegevjuht Rainer Aunpu rääkis, et kinnisvara turuväärtus mõjutab Mainori investeerimisotsuseid oluliselt. Läbirääkimistel Technopolis Oyj-ga oli väärtuse hindamisel pearoll pooltel enestel, mitte kinnisvarahindajatel.

"Igale ettevõttele on oluline teada oma varade ja enda turuväärtust. Turul vabalt mittekaubeldavate aktsiate puhul ja ettevõtete puhul, mille bilansis kinnisvara väärtus on suur, määrab ettevõtte turuväärtuse peamiselt just varade väärtus," rääkis Aunpu ning lisas, et Mainori investeerimisotsuseid on mõjutanud ja mõjutab kinnisvara turuväärtus tulevikus väga palju.

Näiteks toob ta AS Ülemiste City läbirääkimised Technopolis Oyj-ga ühisettevõtte loomiseks käesoleva aasta oktoobris, milles ise aktiivselt osales.  "Läbirääkimised kestsid ligi aasta. Tehingu väärtuse arvutamisel oli kinnisvara turuhind arusaadavalt väga oluline tegur. Samas ei saanud lõplikult määravaks mitte kinnisvarahindajate, vaid poolte enda analüütikute ja juhtide hinnang," rõhutas Aunpu. "Kuna turg oli väga vähe likviidne, oli vara väärtust keeruline objektiivselt määrata," lisas ta.

Aunpu sõnul varieerusid eri hindajate hinnangud väga suurtes piirides, ent lõpuks osutus kõige tähtsamaks läbirääkimiste käigus saavutatud ühine arusaam vara õiglasest hinnast, projekti mainest ja tegelikust potentsiaalist.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed