Tallinna korteriomandite keskmine ruutmeetrihind langes novembris võrreldes eelmise kuuga ligi 4 protsenti, selgub Pindi turuülevaatest. Suur osa odavatest väikestest korteritest osteti eesmärgiga need kohe välja üürida.
Tallinna korterite hinnad langesid võrreldes oktoobriga 3,9 % (14 082 kr/m²). Tehingute arv oli novembris 620 (oktoobris 483). Viimati oli Tallinnas üle 600 korteriomanditehingu 2008. aasta juulis.
Enamus linnaosasid iseloomustab paarikümneprotsendiline tehingute arvu kasv, vaid kesklinn jäi varasemale tasemele. Tehinguhind on võrreldes hinnatipuga märtsis 2007 langenud 47%, ning võrreldes põhjaga juulist 2009 tõusnud 28,3%.
"Hästi läksid novembris kaubaks väiksemad ja odavamad korterid, suur osa neist osteti eesmärgiga need kohe pärast ostu-müügitehingut üürile anda. See on selge märk, et palju soetatakse kortereid investeeringuks," seisab ülevaates.
Üüritehinguid tehti samuti aktiivselt, kuid Pindi hinnangul hakkab turul üürikorteritest puudus kätte tulema, nõudlus on suurem. Järgmise aasta esimesed paar kuud tulevad turul kindlasti rahulikumad, inimesed harjuvad euroga ja turg saavutab praeguse aktiivsuse ilmselt II poolaastal, prognoosib Pindi.
Seotud lood
Veel suvel kartsid kinnisvaraettevõtjad, et eurotsooni astumine tekitab aasta lõpukuudel arutu ostulaine, kuid kolm nädalat enne eurole üleminekut võib tõdeda, et see kartus ei ole tõeks saanud.
Kallinev energia on pannud majaomanikke üha rohkem vaatama ülimalt säästlike maasoojuspumpade poole, seda nii uusehitiste puhul kui ka olemasolevate küttelahenduste uuendamisel. Aga missugust maasoojuspumpa valida?