Uus Maa: suured ärimajad on praktiliselt täis

Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees Mika Sucksdorff märkis, et suured ärimajad on praktiliselt täis ning uute kontoripindade vajadus tulevikus säilib.

"Buumi ajal ehitati väga palju büroopindu ning arvati, et vakantsus saab olema väga suur aga nagu täna näha, on suured ärimajad praktiliselt täis," vahendab kvuudised.ee Sucksdorffi. "Turu elavnemiseks on vaja aga ettevõtjate positiivsust ning usku tuleviku. Investeeringuid hakatakse tegema, kui on tunne, et investeering tasub ennast ära," lisas ta.

Küsimusele uute büroohoonete ehitamise perspektiivi kohta vastas Sucksdorff: "Samamoodi nagu on elamispindes, on ka Tallinnas ühe elaniku kohta vähem kontoripinda, mis tulevikus kindlasti ka jõuab Euroopa keskmistele numbritele lähemale. See aga tähendab, et uute kontoripindade vajadus tulevikus säilib."

Sucksdorffi sõnul on äripindade turg juba selgelt elavnenud: "Suurtes kaubanduskeskustes on ikka järjekorrad. Samas otsitakse palju pindasid, kus ladu ning kontoripind oleksid koos".

Ta soovitab arendajal, kes kaalub praegu ca 100 miljoni krooni suuruse äripinna arenduse alustamist, leida võimalusel partnerid, kellele võiks ehitada kaubanduspinda ning leida seejärel õigesse kohta vaba krunt.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed