Vannitootja AS Balteco soovib oma Saarekülas asuva Luhina sadama puhkekoha juurde ehituskeeluvööndisse püstitada pukktuuliku, kirjutab Saarte Hääl.
Laimjala valla ehitus-majandusnõunik Ado Aus oli üllatunud, et ettevõte üldse sellise sooviga tuli: “Sisuliselt on see butafooria ja praktilist väärtust tal ei ole.“
Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni looduskasutuse spetsialist Piret Lang ütles, et tuuliku asukohaks valitud paik asub lisaks ehituskeeluvööndile ka hoiu-alal. Hoiuala elupaigatüüpi tuulik eeldatavasti ei kahjusta, kuid keeluvööndi vähendamiseks tuleb algatada detailplaneering ja põhjendada tuuliku hädavajalikkust.
Aus märkis, et kui keskkonnaamet peab tuuliku püstitamist võimalikuks, pole ehituskeeluvööndi vähendamine välistatud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
AS Balteco juhataja Marko Pählapuu sõnul pärineb tuuliku ehitamise mõte Saaremaa tuulikuehitajalt Arne Maripuult. “Meile see mõte meeldis ja tuulik sobib sinna, aga kui keskkonnaametilt luba ei saa, ega me seda siis püsti pane,” ütles ta.
Seotud lood
2016. aastal eraldati OSRAMist traditsiooniliste valgusallikate äri ning sündis uus kaubamärk LEDVANCE. Ettevõtte portfellis olid peamiselt tooted, mille tulevik Euroopas oli regulatsioonide tõttu sisuliselt ette määratud. Traditsioonilised valgusallikad sisaldasid keskkonnale ohtlikke aineid ja nende energiatõhusus jäi uutele nõuetele jalgu. Algas globaalne LED-teholoogiale üleminek.