Heimtali mõisas alltöövõtjana tegutsenud firma Esro ehitusdirektori Tõnu Põldma sõnul on nemad andnud asja juristide närida.
“Et saaks kätte vähemalt raha juba tehtud tööde eest,” ütles ta. “Kahtlustan, et eelarves oli midagi prognoosimata, st mingi raha oli pakkumisse sisse arvestamata. Oli see sihilik või kogemata – ei tea,” lisas Põldma.
Esro juhatuse esimehe Jaan Saare sõnul on ettevõttel Remetilt saamata üle 100 000 krooni. “Esitasime Remetile nõude ja oleme andnud asja kohtusse,” rääkis Saar.
Tartu firma Plekimees juht Aare Nurk ütles, et pole 15 tegutsemisaasta jooksul Remeti-suguse firmaga varem kokku puutunud. “Sellist korralagedust pole ma ka näinud,” lisas ta.
“Märtsist oli vaikus, enam ei tahetud suhelda. 20% kogu lepingu mahust jättis Remet maksmata. Telliti veel lisatöid, saatsin mehed tegema, ehkki vana võlg oli üleval. Aumehena mõtlesin, et tuleb ära teha. Kahjuks tegin endale võlga juurde,” rääkis Nurk.
Seotud lood
19 miljonist kroonist ligi pool Heimtali mõisa renoveerimise eest kätte saanud ehitusfirma Remet on pooleliolevalt objektilt lahkunud, jättes endast maha võlad alltöövõtjatele, segamini ehitustandri ning õnnetu valla.
Maja ehitamisel mõeldakse algusfaasis pigem vundamendi, katuse ja küttelahenduse peale ning sisustust hakatakse reeglina planeerima siis, kui parkett on paigaldatud ja seinad värvitud. Tegelikult kõlab nagu katastroofi valem, sest köök ei ole lihtsalt mööbel ja selle esimesi samme peab kindlasti kavandama juba ehitusjärgus. Miks? Majaehitaja Madis selgitab kohe välja.