9. november 2010
Jaga lugu:

Harju maavanem nõuab Kristiine turu ehituse lõpetamist

Harju maavanem Ülle Rajasalu, kuulanud ära Tallinna linnavalitsuse esindaja selgitused, on veendunud, et Kristiine turgu ehitades on linn eiranud mitmete seaduste nõudeid, ning nõuab, et algne olukord taastataks.

Harju maavalitsuses toimus täna arutelu seoses maavanema järelevalvemenetlusega Kristiine turu ehitamise osas aadressil Kotkapoja 2b. Rajasalu kutsus kohtumisele ka Tallinna linnapea Edgar Savisaare, kuid linnavalitsuse esindajana tuli kohale Kristiine linnaosa vanem Mihhail Korb, vahendab ERR Uudised.

Harju maavanem kuulas Korbi ning linnaplaneerimise ameti esindajate selgitusi, oma seisukoha avaldasid ka maa-ameti, OÜ Ühinenud Turud ning Kotkapoja 2 elanike esindajad.

Tallinna linn taotles rajatava Kristiine turu aluse maa sotsiaalmaana munitsipaalomandisse andmist Harju Maavalitsuselt eesmärgiga rajada sinna laste mänguväljak ning sellist lahendust toetab ka kehtiv detailplaneering.

Samas on linn andnud maa rendilepingu alusel OÜ Ühinenud Turud kasutusse koos õiguse rajada maatükile turu toimimiseks vajalikud ehitised.

Tallinn ei ole taotlenud riigilt sotsiaalmaana saadud maa sihtotstarbe muutmist ega algatanud detailplaneeringu muutmist, mida sellisel juhul nõuab seadus. Seepärast nõuab Rajasalu, et ehitamine otsekohe lõpetataks ning algne olukord taastataks.

„Kristiine turu näol ehitatakse sotsiaalmaale äriettevõte, seejuures muutmata kehtivat detailplaneeringut. Tegemist on ilmse seaduserikkumisega. Järelevalvemenetluse eesmärgiks on tagada Tallinna Linnavalitsuse kui kohaliku omavalitsusüksuse tegevuse seaduslikkus,“ kommenteeris Harju maavanem Ülle Rajasalu.

 Järelevalvemenetlus algatati seoses Kotkapoja tn 2 elaniku avaldusega Põhja Politseiprefektuurile, mis edastati Harju maavanemale järelevalvetoimingute teostamiseks.

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee