Uus Maa eksomanik hakkas büroost tasapisi lahkuma juba poolteist aastat tagasi, müües osaluse ja taandudes juhatusest.
Oma osaluse müünud Ville Jehele kuulus osalus Uus Maas läbi tema firma Octoberfest OÜ.
Jehe müüs ka 2009. aastal osa firmast - 20%. Tollal oli tehingu hind 3,5 miljonit krooni ning selle tehinguga teenis Jehe 334 000 krooni kasumit, selgub Octoberfesti mullusest aasta-aruandest. Uus Maa endine suuromanik oli firmaga seotud 1996. aastast.
Urmas Laur ja Ville Jehe taandusid Uus Maa kinnisvarabüroo juhatusest eelmise aasta mais seoses elamis- ja äripindade valdkonna lahutamise ning muudatustega omandisuhetes.
Tookord jätkasid juhatuse liikmetena Jaanus Laugus, Mika Sucksdorff, Liisi Sala ja Andrus Soonsein ning uuteks juhatuse liikmeteks valiti turundusjuht Tiina Shein ja Tallinna elamispindade osakonna juhataja Elari Tamm, kellel on nüüd ka 10%-line osalus.
2009. aasta mais kommenteeris toonane juhatuse esimees Jaanus Laugus: "Meie ettevõttele on omane kaasav ning demokraatlik mõtteviis, seetõttu laiendame ka juriidiliselt otsustusõigust inimestele, kes praktikas palju ettevõtte saatust määravad."
Seotud lood
Ville Jehe müüs oma osaluse Uus Maa Kinnisvarabüroos ning uueks osanikuks sai ettevõtte elukondliku kinnisvara tegevjuht ning juhatuse liige Elari Tamm, kellel on nüüd 10-protsendiline osalus.
Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees vahetub rotatsiooni korras ning senise juhatuse esimehe Jaanus Lauguse kohused võtab üle tegevjuht Mika Sucksdorff.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?