Rootsi mõõdistusfirma ostis Geomarki

Rootsi mõõdistusfirma Mätcenter ostis ära eestlaste Geomarki, tehingu hinda pooled ei avalda.

Mõlemad ettevõtted pakuvad teenuseid suurtele ehitusprojektidele mõõdistustöödes ja andmete töötlemises.

Kriis lõi valusalt ka ehitussektorit, seetõttu on Geomark pidanud koondama pooled oma 30 töötajad. Siiski kinnitab Mätcenteri asutaja, kaasomanik ja juht Jacob Strömberg, et Geomark on heas seisukorras olev ettevõte. Rootslase sõnul on and olnud Gemarkiga kontaktis juba aasta aega ning ülevõtmise eelduseks oli Eesti ettevõtte kasumlikkus.

„Tahame edasi liikuda ülejäänud Baltimaadesse, samuti vaatame kogu Põhja-Euroopat. Seni kuni Baltimaade turg kosub, kasutame me Geomarki meeskonda Rootsi projektide juures. Seega saame teenindada suuri projekte Stockholmis, kus turg on praegu heas seisus,“ ütles Strömberg news2biz-le.

Mätcenteri asutasid 1995. aastal Örebros Jacob Strömberg ja Simon Skinnars. Ettevõttel on kontoreid üle kogu Rootsi ja töötajaid kokku 130. Eelmisel majandusaastal (mai 2009 kuni aprill 2010) oli ettevõtte käive 150 miljonit Rootsi krooni. Mätcenteril on tütarettevõte ka Tšehhis.

1993. aastal asutatud geodeetiliste ja kartograafiliste töödega tegeleva Geomarki omanikud on Kristi Vinkel, Jüri Pärnik, Märt Riisberg ja Jüri Pärtna.
2008. aastal oli Geomarki müügitulu 7,99 miljonit krooni ja kahjum 555 000 krooni.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed