• 22.09.10, 18:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinn ostab 5,5 miljoniga Kalevi Spordihalli

Tallinna linnavalitsus otsustas teha linnavolikogule ettepaneku osta Kalevi Spordihall rahalistesse raskustesse sattunud spordiseltsilt MTÜ-lt Eesti Spordiselts Kalev.
„Tallinna linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule Juhkentali tn 12 kinnisasja ostmise otsuse eelnõu,“ ütles abilinnapea Eha Võrk Raepressi vahendusel. „Ettepaneku Kalevi Spordihalliga kinnistu ostmiseks tegi linnavalitsusele suurtes rahalistes raskustes MTÜ Eesti Spordiselts Kalev, kes on vara võlgade katteks eraettevõttele maha müünud, nähes ostu-müügitehinguga samas ette tähtajalise tagasiostuvõimaluse.“
Võrk tõdes, et tagasiostmise võimaluse tähtaeg läheneb, ent spordiseltsil ei ole müügitehingu tagasipööramiseks rahalisi võimalusi. Võrgu sõnul on selle spordiajalooliselt legendaarse tähendusega spordihalli linnale omandamise eesmärgiks tagada selle säilimine ja heaperemehelik sihtotstarbeline kasutus.
Kalevi Spordihalli ette on plaanis rajada ka olümpiasangarite allee, esimesena püstitati mullu platsile spordisangari 100. sünniaastapäevaks mälestusmärk kahekordsele olümpiavõitjale, legendaarsele maadlejale Kristjan Palusalule.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Eelnõu kohaselt ostetakse sotsiaalmaa sihtotstarbega Juhkentali tn 12 kinnisasi pindalaga 11 138 m², millel asub Kalevi Spordihall, Tallinna linnale spordi korraldamise ja edendamise eesmärgil. Kinnistu ostuhinnaks on arvestatud 5 455 236 krooni.
Ühtlasi jääb spordihall ka edaspidi kandma Kalevi nime, selleks annab kaubamärgi omanik  MTÜ Eesti Spordiselts Kalev nõusoleku.
Juhkentali tn 12 kinnisasja valitsejaks määratakse Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.06.25, 14:49
Volvo Construction Equipment esitleb uue põlvkonna rataslaadureid, mis tõhustavad tootlikkust
Volvo Construction Equipment (Volvo CE) jätkab murrangulist tootearenduse aastat, lansseerides uue põlvkonna rataslaadurid – masinad, mis on toodetud maksimaalse tootlikkuse, operaatori mugavuse ja ohutuse tagamiseks.

Hetkel kuum

Arhitektuurse lahenduse on loonud HG Arhitektuur OÜ.
Uudised
  • 30.06.25, 13:26
EKE alustab Hipodroomil suurt ehitusprojekti
Klientidega läbirääkimised võivad olla üsna valulikud ja seda mitmel põhjusel.
Uudised
  • 30.06.25, 06:45
Materjalimüüja teeb rekordmüüke, aga mitte Eestis
Evecon OÜ uus tegevjuht Karl-Joonatan Kvell.
Uudised
  • 26.06.25, 10:04
Evecon sai uue juhi
GALERII: Mapri ehitab viltuvajunud elamu uuesti üles
Uudised
  • 27.06.25, 11:41
GALERII: Mapri ehitab viltuvajunud elamu uuesti üles
Mapri Ehituse järelteeninduse juht Ero Tragel: See, mis Lubja tänaval juhtus, on ainulaadne nii meie praktikas kui ka kogu Eesti ehitussektoris.
Eesti ehitajatel on Soomega eriline, ent kohati keeruline ja vastuoluline suhe.
Uudised
  • 27.06.25, 06:45
Soome ehitusturg on suvel selgelt aktiveerunud
Kvaliteetne tööjõud on väga nõutud, ent selle leidmine on endiselt väga keeruline
Kontsessioonilepingu allkirjastamine.
Uudised
  • 01.07.25, 08:16
Capital Mill ehitab Tapale ujulaga spordikeskuse
Vabaajakeskuse hoonestusõigus seatakse 50 aastaks ning lepinguga kohustub arendaja osutama sporditeenuseid vähemalt 20 aasta vältel
Parima uue ühiskondliku hoone tiitli võitis lasteaed Hellik, Aardla tn 138. Tellija Tartu Linnavalitsus; projekteerija Projektibüroo OÜ; ehitaja AS Ehitustrust. Foto: Talis Taim.
Uudised
  • 30.06.25, 14:15
Galerii: selgusid Tartu parimad ehitised
Haapsalu Uksetehas alustas paarikümne inimesega. Täna toimetab majas enam kui 170 töötajat.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.06.25, 10:20
Haapsalu Uksetehase teekond kirstudest, mänguasjadest ja pildiraamidest tuletõkke- ning helikindlate usteni

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele