15. september 2010

Materjalihind jääb hooaja lõppedes püsima

Sisendtooraine hinnatõus maailmaturul ja tasapisi taastuv nõudlus ei lase ehitusmaterjalide hindadel langeda ka hooaja lõppedes ning pigem on oodata kuni 5-protsendilist hinnatõusu.

Bauhofi arendusjuht Taavi Kontson kinnitas, et materjalitootjad on asunud vahepeal langenud hindu tasapisi tõstma. „Osaliselt vast põhjuseks jaekliendi ostujõu ja -tahte taastumine ning osaliselt märkimisväärne elavnemine ehitusturul ja nõudluse suurenemine,“ ütles ta. Kontson tõi esile mõned materjaligrupid, mille hind on enam sõltuvuses maailmaturu toorainehindadest.

„Suure hüppe on sellel hooajal teinud puitmaterjali hinnatase, mis on tõusnud ligi 20%. Samuti on tõusnud vahtplastist soojustustoodete hind, mis on kõige otsesemas sõltuvuses naftahinnaga maailmaturul,“ rääkis Kontson. Eelmise hooaja lõpus tõusid kõik vahtplastitooted pea 20% ning ka sel hooajal on vahtplast lõppkliendi jaoks kallinenud suurusjärgus 7-10%.

Metalli hinnad tegid Kontsoni sõnul hooaja alguses läbi tavalise tõusufaasi, kuid hooaja lõpus tavapärast langust toimunud pole: „Pigem on oodata hoopis tooraine edasist kallinemist, seda küll tagasihoidlikus tempos“.

 Ka muude materjalide osas Bauhofi arendusjuht hinnalangust ei prognoosi. „Eeldatavalt toimub ühtlane üldine hinnatõus samasuguses mõõdukas tempos kuni tooraine- ja tootmishindade tasakaalustumiseni maailmaturul. Taastuvad materjaligruppide tavapärased sesoonsed hinnaliikumised hooaja eri faasides,“ nentis ta.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688