Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) algab täna taotlusvoor taastuvenergeetika projektidele toetuse andmiseks. Eesti CO2 kvoodi müügist rahastatava vooru toetused on mõeldud katlamajade ümberehituseks, kaugküttevõrkude rekonstrueerimiseks ja taastuvatel energiaallikatel põhinevate koostootmisjaamade rajamiseks, teatas KIK.
Täna avatud taotlusvoorust on oodatud osa võtma nii äriühingud, kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud kui ka sihtasutused, kes osutavad kaugkütteteenust või müüvad soojusenergiat kaugküttepiirkonda. Toetuse andmise eesmärgiks on taastuvate energiaallikate osakaalu kasv energiabilansis ning energia tootmissüsteemist pärinevate saasteainete heitkoguse vähendamine.
Nii toetatakse taastuvatel energiaallikatel põhinevate elektri ja soojuse koostootmisjaamade rajamist koos tootmisseadmete võrguühenduseks vajaliku infrastruktuuriga, katlamajade ümberehitust taastuvenergiaallikate kasutamiseks ning kaugküttevõrgu parendamist ja rekonstrueerimist (sh vajalike täiendavate ühenduste rajamist).
Taotlused tuleb esitada KIKi hiljemalt 16. novembril. Taotlemis- ja rahastamistingimuste selgitamiseks toimub kaks infopäeva: 28. septembril Tartu Keskkonnaameti ruumides ning 30. septembril Tallinnas KIKi kontoris.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Roheline investeerimisskeem on Kyoto protokolli kohaselt riigi lubatud heitkoguse ühikute kauplemisest saadavate vahendite suunamine keskkonnasäästlikesse projektidesse või programmidesse. Eesti heitkoguse müügiga tegeleb alates käesoleva aasta suvest KIK. See, millisesse valdkonda tulu suunatakse, otsustab kvoodi ostja ning müügitehingust saadud tulu tuleb üldjuhul investeerida 2012. aasta lõpuks.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.