Facio teeb Kallemäe kooli 20 miljoniga valmis

Kallemäe kooli peatöövõtja Facio Ehitus ja tellija on erimeelsused lahendanud ning ümberprojekteeritud koolihoone ehitusel käib kibe töö.

Kooli direktor Arvi Liik kurtis juulis, et ehitustander on „nagu Hiroshima“, ning ehituse venimise tõttu pole ehk kuskil uue kooliaasta avaaktustki pidada.

Nüüdseks on tellija ja peatöövõtja Facio Ehitus ühel nõul ning tööd sujuvad. Eile käis Kallemäe kooli ümber kõva sebimine, mehi oli katusel, maja ümber ja sees.

“No see töö siin ei ole mitte seiskunud, aga ütleme nii, et periooditi käis see väheke vaiksemalt,” selgitas Facio Ehituse projektijuht Tarmo Pintson Saarte Häälele ja lisas, et põhjus on olnud peaasjalikult ümberprojekteerimises.

“Esialgsest projektist on siin ikka väga vähe järele jäänud,” märkis kooli direktor. Mehed rõhutasid, et oma tahtmised on olnud mõlemal poolel ja seda mitte objekti lihtsamaks ja odavamaks tegemiseks, vaid ikka kasutajasõbralikumaks.

“Tööd on veel palju, aga see, mis tehtud, on ikka väga ilus ning loodame, et see peab vastu ka,” usub Liik.

Pintson kinnitas, et koolimaja vana osa lammutamiseks läheb kohe, kui kool sealt oma asjad välja kolitud saab. Praegu püütakse seni, kuni ilmad lubavad, teha välitöid: eeltöid maakütte- ja elektripeatoitekaabli paigaldamiseks, haljastus, teed - objektil on hetkel ametis 40 meest.

Kogu Kallemäe kooli ehitus läheb maksma 20 miljonit krooni.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed